Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Joker lepszy w derbach kujawsko-pomorskiego

I liga K: Joker lepszy w derbach kujawsko-pomorskiego

Siatkarki Jokera pokonały w Toruniu 3:0 zespół Budowlanych Toruń i pewnie zainkasowały trzy punkty w meczu derbowym województwa kujawsko-pomorskiego. Dla Jokera było to piąte zwycięstwo w tym sezonie, dzięki któremu świecianki wciąż mają kontakt z czołówką tabeli. Torunianki przegrały ósmy mecz z rzędu i wciąż muszą czekać na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Dla Budowlanych derby województwa kujawsko-pomorskiego były szansą na przełamanie niemocy, która trawi ten zespół od początku sezonu. Podopieczne trenera Mirosława Zawieracza nie wygrały jeszcze meczu i z trzema punktami na koncie zamykały przed 8. kolejką tabelę I ligi kobiet. Siatkarki Jokera Świecie przyjechały do Torunia z mocnym postanowieniem wywiezienia trzech punktów, które pozwoliłyby im zachować kontakt z czołówką tabeli.

Mecz doskonale rozpoczął się dla gospodyń, które po autowym ataku rywalek prowadziły już 4:1. Świecianki szybko jednak się przebudziły i po chwili doprowadziły już do remisu 5:5, a potem wyszły na prowadzenie. Zespół Budowlanych prowadził jeszcze 9:7, potem jednak wynik oscylował dość długo wokół remisu. Gdy zespół Jokera odskoczył na dwa punkty (16:18), trener Mirosław Zawieracz natychmiast przerwał grę. Po powrocie na boisko jego podopieczne jednak myliły się w ataku, a przyjezdne wręcz przeciwnie (18:22). Pierwszą piłkę setową Joker miał przy stanie 24:20, torunianki jeszcze jedną akcję wygrały, ale w następnej okazały się już bezradne i przyjezdne objęły prowadzenie w tym spotkaniu.

Podopieczne trenera Marcina Wojtowicza idąc za ciosem, drugiego seta rozpoczęły od prowadzenia 6:1. Gospodynie otrząsnęły się jednak i rozpoczęły odrabianie strat. W pewnym momencie doszły rywala na odległość jednego punktu (8:9), ale Joker znów odskoczył. Świecianki miały przewagę kilku punktów, którą ponownie straciły (16:15). Podobnie jak w pierwszym secie trener Zawieracz poprosił o przerwę przy stanie 18:16 dla rywalek i znów nic to nie pomogło. Joker wykorzystał w końcówce błędy gospodyń w ataku i przyjęciu i pewnie wygrał tego seta do 19.

Od początku trzeciej partii to zespół gości miał niewielką przewagę nad Budowlanymi (3:5, 5:9). Torunianki nie zamierzały się jednak poddawać. Przy stanie 10:9 dla Jokera widząc zryw rywalek, o przerwę poprosił trener Wojtowicz i jego zespół wrócił do dobrej gry. Mecz się wyrównał, zespół ze Świecia cały czas miał niewielką przewagę (15:13), a dramat gospodyń rozpoczął się od stanu 15:16. Budowlanym przytrafił się brzemienny w skutki przestój, po którym rywalki odskoczyły na sześć punktów (16:21) i tej przewagi już nie oddały. Seta wynikiem 25:19 i cały mecz zakończył autowy atak gospodyń i torunianki przegrały ósme spotkanie z rzędu. Joker zgarnął w derbowym pojedynku komplet puntów i ma już na swoim koncie 16.

Budowlani Toruń – Joker Mekro Energoremont Świecie 0:3
(21:25, 19:25, 19:25)