Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Joker z kompletem punktów w meczu z Jedynką

I liga K: Joker z kompletem punktów w meczu z Jedynką

Podopieczne trenera Marcina Wojtowicza, siatkarki Jokera wygrały 3:0 w meczu z Jedynką Tarnów i nadal pozostają niepokonaną drużyną. Ekipa z Małopolski tylko w trzecim secie zdołała przekroczyć barierę 20 punktów, sytuacja tarnowskiej ekipy jest mało ciekawa bowiem była to piąta przegrana w tegorocznych rozgrywkach. Tarnowianki obok Budowlanych Toruń nie zaznały smaku zwycięstwa.

Od samego początku meczu ton wydarzeniom na boisku nadawały świecianki. Przy serii Weroniki Fojucik było 3:0 dla Jokera, po kontrataku w wykonaniu Magdaleny Szabo oraz asie serwisowym Julity Molendy był remis 6:6. Taki rezultat utrzymał się przez dłuższy czas, sygnał do ataku dla zespołu gości ponownie dała Fojucik. Jej koleżanki zamieniały kontrataki w punkty i prowadziły 11:9. Przyjezdne popełniły błędy własne i poirytowany postawą swoich podopiecznych trener Marcin Wojtowicz przywołał swoje podopieczne. Po tej przerwie ciężar gry na siebie wzięła Oriana Miechowicz, popisała się trudnymi zagrywkami i zespół gości odskoczył na trzy punkty (15:12). Po bloku Szabo tarnowianki zniwelowały straty do jednego punkty i przegrywały 15:16. Więcej siatkarskich argumentów miały przyjezdne, skutecznie zagrały w obronie i powiększyły przewagę do czterech punktów (19:15). Przy serii Pauliny Majkowskiej Joker przewaga Jokera wzrosła (22:15), tarnowianki stanęły w miejscu, miały duże problemy z przyjęciem i w efekcie tego wysoko przegrały tą część meczu w stosunku 17:25.

W drugim secie świecianki rozpoczęły grę od prowadzenia 5:0, punktowały w ataku oraz w bloku i o przerwę poprosił trener tarnowianek. Kapitan Jedynki Magdalena Szabo próbowała poderwać swoje koleżanki do skutecznej gry, ale w pojedynkę niewiele mogła zdziałać. Przy stanie 5:11 o drugą przerwę na żądanie poprosił trener Betleja, ale na niewiele się to zdało. W zespole z Małopolski nadal szwankowało przyjęcie. Set miał jednostronny przebieg, odrzucone od siatki tarnowianki popełniły błędy własne, nie kończyły ataków z pierwszego uderzenia i w efekcie tego przegrywały 12:21. W końcówce sytuację na boisku próbowała ratować Marcelina Gliniecka, która popisała się trudnymi zagrywkami. Jak się później okazało na odrabianie strat było za późno. Zmagania w tym secie zakończyła Patrycja Tomczyk.

Ostatni set niczym nie różnił się od dwóch poprzednich, ekipa ze Świecia ponownie zbudowała sobie przewagę (7:4), która szybko została zniwelowana. W ekipie gospodyń punktowała Julita Molenda oraz Marta Duda. Jedynka nie potrafiła zniwelować strat do swoich przeciwniczek, wprawdzie po akcji w bloku był remis 15:15, ale kolejne punkty padły łupem świecianek. Miały one dwa punkty więcej niż zespół z Tarnowa (18:16), nie mające nic do stracenia gospodynie jeszcze raz rzuciły się do ataków i po raz kolejny doprowadziły do remisu (18:18). Trener Jokera przerwał grę i poprosił o przerwę na żądanie, w końcówce zespół z Tarnowa popełnił błędy własne, nie kończył akcji w kontratakach i zszedł z boiska pokonany.

Jedynka PWSZ Azoty Tarnów – Joker Mekro Energoremont Świecie 0:3
(17:25, 18:25, 23:25)