Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Joker z kolejną wygraną, tarnowianki bez punktu

I liga K: Joker z kolejną wygraną, tarnowianki bez punktu

W meczu dwóch czołowych drużyn w I lidze kobiet lepsze okazały się siatkarki ze Świecia. Tarnowianki udanie rozpoczęły spotkanie i wygrały pewnie pierwszego seta. W kolejnych trzech górą były podopieczne Marcina Wojtowicza, które dzięki temu zwycięstwu znalazły się na trzeciej pozycji w ligowej tabeli.

Od samego początku meczu ton wydarzeniom na boisku nadawały przyjezdne. Najpierw serią zagrywek popisała się Magdalena Jurczyk, potem Joanna Sikorska i było 8:3 dla tarnowianek. Przerwa na żądanie wzięta przez trenera Marcina Wojtowicza na niewiele się zdała, ekipa z Małopolski dyktowała warunki gry na boisku. Tarnowianki podbijały ataki swoich rywalek, punktowały w kontratakach i przez cały czas były na prowadzeniu. Po ataku Magdaleny Jurczyk było 13:7 dla Azotów, set miał jednostronny przebieg. Świecianki miały problemy z przyjęciem, nadziewały się na szczelny blok swoich rywalek i po tym jak zapunktowała Magdalena Szabo przy stanie 11:18, o drugą przerwę poprosił trener Jokera. Sytuację na boisku pojedynczymi atakami próbowała ratować Oliwia Sieradzka, lecz nie przyniosło to żadnych efektów. Punktowy blok Joanny Sikorskiej sprawił, że przyjezdne wysoko wygrały tę część meczu i prowadziły w nim 1:0.

W drugim secie na początku prowadziły gospodynie po skutecznych akcjach w wykonaniu Pauliny Majkowskiej. Tarnowianki szybko odzyskały skuteczność prezentowaną w pierwszym secie i po serii błędów własnych świecianek to one prowadziły 7:4. Pomimo tego miejscowa drużyna odpowiedziała swoim rywalkom, ciężar gry wzięła na siebie Paulina Majkowska i dzięki niej tablica wyników wskazała remis 11:11. Po serii zagrywek tej siatkarki Joker prowadził 17:13. Z kolei tarnowianki odpowiedziały tym samym – zagrywkami, w roli głównej wystąpiła Magdalena Pytel i po raz kolejny był remis – 18:18. Do stanu 20:20 toczyła się gra punkt za punkt, po czym swoją wyższość udokumentowały świecianki. Skutecznie zagrały w bloku, ciężar gry wzięła na siebie Magdalena Ociepa. Błąd własny podopiecznych trenera Betlei sprawił, ze Joker wygrał tę część meczu i doprowadził do remisu w całym spotkaniu.

Gospodynie nie dawały za wygraną i raz za razem skutecznie grały w ataku. Punktowały: Adrianna Kukulska, Paulina Majkowska, Oliwia Sieradzka. Wynik przez dłuższy czas oscylował wokół remisu. Przyjezdne wypracowały sobie dwupunktową przewagę, którą utrzymały do stanu 13:11. Obie drużyny szły łeb w łeb i żadnej z nich nie udało się uzyskać wyraźnej przewagi. Magdalena Pytel razem z Magdaleną Szabó próbowały poderwać swoje koleżanki do walki, ale nie przyniosło to żadnych rezultatów. Nie do zatrzymania w ataku była Oliwia Sieradzka, która w końcówce seta była bezbłędna. Punktowe zbicie tej siatkarki dało Jokerowi zwycięstwo w tym secie i prowadzenie w całym spotkaniu 2:1.

W ostatnim secie tego meczu gospodynie poszły za ciosem i po serii ataków Pauliny Majkowskiej prowadziły 4:0. Przyjezdne miały problemy z przyjęciem i były w odwrocie. Co prawda po błędzie własnym Jokera drużyna z Małopolski zbliżyła się na jeden punkt do swoich rywalek (6:7), ale w natarciu nadal były świecianki. Punktowały one w bloku, podbijały ataki swoich rywalek i prowadziły 11:8. Przerwa na żądanie trenera Betlei na niewiele się zdała. Ekipa ze Świecia lepiej grała na siatce, a ich grę napędziła niezawodna Oliwia Sieradzka (16:13). Tarnowskie siatkarki zbliżyły się do swoich rywalek na jeden punkt (16:15), ale był to tylko chwilowy zryw. Napędzone gospodynie w końcówce seta nie popełniły błędów własnych, czego nie można powiedzieć o drużynie z Tarnowa. W roli głównej po raz kolejny wystąpiła Oliwia Sieradzka, zdobyła ostatni punkt w tym meczu i zapewniła swojej ekipie cenne trzy punkty.

Joker Mekro Energoremont Świecie – Grupa Azoty PWSZ Tarnów 3:1
(16:25, 25:21, 25:23, 25:22)