Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Joker po raz drugi lepszy od Energetyka

I liga K: Joker po raz drugi lepszy od Energetyka

Siatkarki Jokera Świecie są już jedną nogą w półfinale I ligi. Po dwóch pierwszych spotkaniach w Poznaniu świecianki prowadzą w ćwierćfinale z Energetykiem 2:0 i potrzebują tylko jednej wygranej do awansu. Energetyk nie wykorzystał atutu swojego boiska i w pierwszym spotkaniu przegrał 1:3, w drugim natomiast nie ugrał nawet seta.

Siatkarki Jokera Świecie zaczęły zawody bardzo skoncentrowane. Szybko, głównie dzięki dobrej grze blokiem, odskoczyły na 10:5. Poznanianki następnie zbliżyły się na 10:12, ale po chwili znów przegrywały pięcioma punktami po udanych akcjach Adrianny Kukulskiej i Pauliny Majkowskiej. Tylko raz gospodynie zbliżyły się na trzy „oczka” (15:18). Podopieczne Marcina Wojtowicza utrzymały spokojnie przewagę do końca, wykorzystując drugiego setbola.

Druga odsłona to doskonała gra zespołu gości. Dobrą zmianę w ataku dała Oriana Miechowicz, która też nękała przeciwniczki precyzyjnymi zagrywkami. Dobrą dyspozycję z pierwszego seta utrzymywały Kukulska i Majkowska. Punktowały także Paulina Brzoska, Weronika Fojucik, a w obronie i na przyjęciu świetnie radziła sobie Aleksandra Żurawska. Bez zarzutu grą koleżanek „reżyserowała” Katarzyna Wenerska. Joker przez większość seta prowadził trzema bądź czterema punktami (6:2, 10:7, 12:8, 15:11). Tylko dwa razy na tablicy był remis i to na samym początku partii (1:1, 6:6). W końcówce siatkarki ze Świecia uciekły rywalkom na 23:16 i już spokojnie dokończyły dzieła.

Trzeci set okazał się ostatnim, choć był najbardziej zaciętym i emocjonującym. Jokerki prowadziły od początku dwoma-czterema puntami, ale przy 19:16 poznanianki poderwały się jeszcze do ataku. Doprowadziły do remisu w decydującej fazie seta (21:21), ale Joker skutecznie odpowiedział i miał pierwszego meczbola przy 24:22. Energetyk wybronił się, jednak po chwili kropkę nad „i” postawiła Oriana Miechowicz. Popularna „Orka” została też wybrana MVP meczu.

Stan rywalizacji ćwierćfinałowej: 2:0 dla Jokera Świecie

Energetyk Poznań – Joker Świecie 0:3
(19:25, 16:25, 23:25)