Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Joker coraz bliższy gry w finale

I liga K: Joker coraz bliższy gry w finale

W drugim półfinałowym meczu fazy play-off joker Świece rozbił w Dąbrowie Górniczej tamtejszy MKS i w rywalizacji prowadzi 2:0. Podopieczne trenera Marcina Wojtowicza potrzebują już tylko jednego zwycięstwa, aby zagrać w finale i ligi.

Drugi półfinałowy mecz fazy play-off lepiej rozpoczęły świecianki. Odrzuciły one od siatki swoje rywalki i po ataku z piłki przechodzącej Magdaleny Ociepy prowadziły 6:2. Gospodynie zbliżyły się do Jokera na dwa punkty po zbiciu Sandry Szczygioł (8:10), na boisku trwała dominacja zespołu gości. Przy serii Katarzyny Wenerskiej przyjezdne miały osiem punktów więcej niż MKS (18:10). Set miał jednostronny przebieg, gospodynie miały duże problemy z przyjęciem, nie kończyły ataków, a świecianki kontrataki zamieniały w punkty i po ataku Adrianny Kukulskiej prowadziły 22:13. Tego jednostronnego seta atakiem ze skrzydła zakończyła wspomniana Adrianna Kukulska.

W drugim secie meczu na początku dąbrowianki po zbiciach Sandry Szczygioł prowadziły 6:0. W zespole gości na boisku pojawiła się Dagmara Dąbrowska, punktowała w ataku, asem serwisowym popisała się Oriana Miechowicz i przewaga gospodyń zmalała do dwóch punktów (6:4). Do stanu 12:8 miejscowe zawodniczki utrzymały przewagę, po czym ich gra załamała się. Dąbrowianki nie potrafiły poradzić sobie z serią zagrywek Weroniki Fojucik, nadziewały się na szczelny blok świecianek i w efekcie tego przegrywały 12:14. Gra obu drużyn falowała, miejscowe zawodniczki nie dawały za wygraną i po asie Katarzyny Brydy miały trzypunktową przewagę (19:16). Podopieczne trenera Marcina Wojtowicza ponownie postawiły szczelny blok, na siatce czujnie zagrała Magdalena Ociepa, punktowe zbiciu Weroniki Fojucik sprawiło że był remis 21:21. Nie do zatrzymania w ataku była Oriana Miechowicz, seta punktowym blokiem zamknęła Magdalena Ociepa.

Zespół gości podbudowany wygraną w dwóch poprzednich setach rozpoczął grę od prowadzenia 4:0. Ponownie dobrze spisała się Oriana Miechowicz, a gospodynie nie potrafiły zniwelować strat dzielących ich do rywalek i były w odwrocie. Przy serii Weroniki Fojucik dąbrowianki popełniły proste błędy, świecianki punktowały w kontratakach i tablica wyników wskazała rezultat 14:5 dla Jokera. Przyjezdne kontrolowały boiskowe wydarzenia, punkty zdobyła Oriana Miechowicz oraz Weronika Fojucik i było 22:10 dla zespołu gości. Set ten zakończył się wysokim zwycięstwem zespołu Jokera w stosunku 25:14.

MKS Dąbrowa Górnicza – Joker Mekro Energoremont Świecie 0:3
(15:25, 23:25, 14:25)

Stan rywalizacji do trzech zwycięstw: 2:0 dla Jokera

MKS: Stroiwąs (3), Lipska (8), Lis (2), Ściurka (5), Michalewicz (2), Szczygioł (14), Colik (libero) oraz Czerwińska, Bryda (4), Grabowska i Szynkiel
Joker: Kukulska (7), Miechowicz (28), Wenerska (4), Ociepa (8), Fojucik (8), Majkowska, Żurawska (libero) oraz Brzoska (2) i Dabrowska (5)