Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Intensywny weekend zakończony porażką siatkarek ze Szczyrku

I liga K: Intensywny weekend zakończony porażką siatkarek ze Szczyrku

Zespół Wisły Warszawa pewnie pokonał siatkarki SMS-u PZPS Szczyrk 3:0 w meczu I ligi kobiet rozegranym awansem. Jeszcze dzień wcześniej podopieczne Waldemara Kawki rozegrały zwycięski pojedynek we Włocławku, ale w starciu z finalistkami z zeszłego sezonu nie miały wiele do powiedzenia.

Początek spotkania wyglądał dla młodych uczennic Szkoły Mistrzostwa Sportowego bardzo obiecująco. Dzięki przyzwoitemu przyjęciu raz po raz punktowała Paulina Damaske, skuteczna była też Weronika Szlagowska i aż do stanu 13:16 warszawianki nie zdołały znaleźć sposobu na powstrzymanie ofiarnie grających w defensywie przeciwniczek, które stwarzały sobie więcej okazji do kontr. Zawodniczki ze Szczyrku takiej postawy nie utrzymały jednak w drugiej części tej partii, po kiwce Żanety Baran nie zdołały już podbić piłki i podopieczne Piotra Hilko wyrównały stan seta (20:20). To nie było ostatnie słowo stołecznych siatkarek, które od tego momentu pozwoliły rywalkom na zdobycie zaledwie jednego oczka (25:21).

O drugiej odsłonie meczu niewiele można napisać, bo… trwała ona bardzo krótko. Przyjezdne nie potrafiły zrobić przejścia i po bloku Katarzyny Połeć przewaga gospodyń była już znacząca (7:3). Nie pomógł dobry atak wprowadzonej na boisko Michaliny Roli (11:7), w siatkę zbijała piłkę Centka, a widząc niemoc swoich siatkarek, o czas poprosił Waldemar Kawka (18:10). Całego seta pewnym uderzeniem zakończyła Żaneta Baran (25:15).

Trzeci set należał do wyrównanych, kolejny raz nieuchwytna dla blokujących warszawskich syren była Damaske i obie drużyny dzielił tylko punkt (8:7). Chwilową zadyszkę złapała też atakująca Wisły i w jej miejsce weszła Katarzyna Marcyniuk. Do rotacji dochodziło także na pozycji środkowej, gdzie wymieniały się ze sobą Jowita Jaroszewicz i Anna Lewandowska. Przy stanie 15:12 ważna kontra została zamieniona na punkt przez Marcyniuk, w końcówce na drugą stronę siatki nie przedarła się też Rozalia Hnatyszyn, a bardziej doświadczony zespół w tej konfrontacji takich błędów już nie wybaczył (25:20).

Wisła Warszawa – SMS PZPS Szczyrk 3:0
(25:21, 25:15, 25:20)

Wisła: Wawrzyniak (8), Baran (17), Jaroszewicz (1), Gawęcka (6), Mikołajewska (9), Połeć (9), Bulbak (libero) oraz Markiewicz (libero), Marcyniuk (2) i  Lewandowska (3)
SMS: Rybak (3), Centka (6), Damaske (12), Zaborowska (2), Szlagowska (7), Drużkowska (2), Garstka (libero) oraz Mazur (libero), Szczytkiewicz, Hnatyszyn (4), Rola (2) i Laskowska (2)