Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Hit w Poznaniu i walka beniaminka o podium, czyli 7. kolejka

I liga K: Hit w Poznaniu i walka beniaminka o podium, czyli 7. kolejka

7. kolejka w I lidze kobiet rozpoczęła się 27 października meczem Jedynki Tarnów z SMS-em PZPS Szczyrk, w którym przyjezdne zwyciężyły 3:2. W ten weekend pauzuje zespół Uni Opole, natomiast pozostałe spotkania zostaną rozegrane 2 listopada. Hitem kolejki będzie rywalizacja między Eneą Energetykiem Poznań a Jokerem Świecie, czyli odpowiednio trzecim i drugim zespołem tabeli.

Mecz otwierający kolejkę został rozegrany już w niedzielę, 27 października. Grupa Azoty PWSZ Tarnów podejmował SMS PZPS Szczyrk. Gospodynie prowadziły 2:0 w setach, jednak w trzech kolejnych partiach lepsze były siatkarki ze Szczyrku i to one triumfowały w tym spotkaniu. Tym samym zespół z Tarnowa pozostaje bez wygranej po sześciu rozegranych meczach.W pierwszym spotkaniu rozgrywanym 2 listopada Budowlani Toruń podejmować będą MKS SAN-Pajdę Jarosław. Gospodynie w minionej kolejce przegrały ze Stalą Mielec i po 6 meczach nie mają na swoim koncie żadnego zwycięstwa. W sobotę mierzyć się będą z zespołem z Jarosławia, który zajmuje obecnie 4. miejsce w tabeli ze stratą wyłącznie 1 punktu do podium, na które może awansować po 7. kolejce. Beniaminek przyjedzie do Torunia po wygranej 3:0 z drużyną z Gliwic i to właśnie on będzie faworytem w tym spotkaniu.

Hitem kolejki będzie mecz Enei Energetyka Poznań z Jokerem Mekro Energoremont Świecie. Gospodynie wygrały spotkanie 6. kolejki z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i zajmują obecnie 3. miejsce w tabeli z jedną porażką na swoim koncie. Zespół ze Świecia natomiast nie przegrał do tej pory żadnego meczu i znajduje się na 2. pozycji ze stratą 2 punktów do lidera. W poprzedniej kolejce pokonał Uni Opole 3:0. – Dziewczyny zagrały bardzo konsekwentnie i skutecznie. Było widać, że są zdeterminowane, żeby zdobyć te trzy punkty. Bardzo się z tego cieszę. Nasza gra idzie w dobrym kierunku – powiedział po tym spotkaniu trener Jokera, Marcin Wojtowicz.

W sobotę zmierzy się także AZS Politechniki Śląskiej Gliwice z Galerią Jurajską Częstochowianką Częstochowa. Gliwiczanki w meczu 6. kolejki przegrały z beniaminkiem z Jarosławia i zajmują aktualnie 8. miejsce w tabeli z 3 zwycięstwami i 3 porażkami. Spotkanie z Częstochowianką będzie więc dla nich bardzo ważne, ponieważ do 6. pozycji tracą tylko 2 punkty. Zespół z Częstochowy natomiast przyjedzie do Gliwic po pięciosetowej porażce z liderem ligi, 7R Solną Wieliczka. Podopieczne trenera Andrzeja Stelmacha wygrały do tej pory tylko jeden mecz i znajdują się na 10. miejscu w tabeli.

W kolejnym spotkaniu 7. kolejki lider ligi, 7R Solna Wieliczka, podejmować będzie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Podopieczne trenera Ryszarda Litwina wygrały do tej pory wszystkie mecze i z dorobkiem 16 punktów zajmują 1. miejsce w tabeli. W minionej kolejce zespół z Wieliczki w pięciu setach pokonał beniaminka z Częstochowy. Siatkarki z Ostrowca Świętokrzyskiego znajdują się natomiast na 11. pozycji z 1 wygraną. KSZO nadal jednak zmaga się z problemami licencyjnymi – z zespołem pożegnała się libero, Olga Pauliukouskaja, z powodu zaległości finansowych i niewywiązywania się klubu z zawartej ugody. Zdecydowanym faworytem tego spotkania są więc zawodniczki z Wieliczki.

Meczem zamykającym kolejkę będzie rywalizacja Karpat MOSiR AZS PWSZ Krosno Glass ze Stalą Mielec. Gospodynie w 6. kolejce przegrały z zespołem ze Szczyrku 1:3, natomiast Stal po serii porażek pokonała Budowlanych Toruń także w czterech setach. Przyjezdne znajdują się aktualnie na 7. miejscu w tabeli, mają jednak tylko 2 punkty przewagi nad siatkarkami z Krosna, które zajmują 9. pozycję. Zapowiada się więc ciekawe spotkanie, w którym nieznacznym faworytem jest zespół z Mielca.

Zobacz również:
Wyniki, tabela i terminarz I ligi kobiet

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved