Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Gliwiczanki zdominowały mecz z KSZO

I liga K: Gliwiczanki zdominowały mecz z KSZO

fot. Paula Lesiak - KSZO Ostrowiec Św.

Trzech setów potrzebowały siatkarki z Gliwic, by w 21. kolejce I ligi kobiet pokonać zespół KSZO Ostrowiec Św. Przedostatnie w tabeli ostrowczanki nie były w stanie nawiązać równorzędnej walki z przeciwniczkami. Dla plasującego się obecnie na ósmym miejscu AZS-u Politechniki Śląskiej to cenne trzy punkty do ligowego zestawienia.

Gliwiczanki dość szybko przejęły inicjatywę na boisku, głównie za  sprawą swoich dobrych akcji w bloku. Wcześniej mecz rozpoczął też popsuty atak ich rywalek. W kolejnych akcjach ostrowczanki zaczęły bardzo skutecznie odrabiać straty. Rozpoczęło się to od ich udanej zagrywki, a następnie atak za atakiem psuły siatkarki gospodarzy. Było to jednak chwilowe. Ekipa z Gliwic szybko serwisem ustawiła sobie grę, a kolejne błędy popełniały już przyjezdne. Do dobrej gry za linią końcową akademiczki dokładały też kolejne udane bloki, a ich przewaga była już bardzo wysoka, co pozwoliło im gładko wygrać seta premierowego.Kolejną część meczu otworzyły dobre ataki gliwiczanek, a następnie seria trzech udanych bloków oraz dwóch błędów rywalek. Miejscowe również się myliły, ale wszystko zaraz nadrabiały innymi elementami. KSZO w pewnym momencie poderwało się do walki, odrabiając straty po trzech udanych atakach. Różnica była jednak za duża, a same przyjezdne w ostatnich akcjach dwa ataki umieściły w siatce, więc wygrana akademiczek nie była zagrożona.

Pojedyncze udane akcje i liczne błędy – tak wyglądał początek trzeciej odsłony tego meczu. Pierwsze rytm złapały miejscowe, które zaczęły kończyć akcję za akcją, czy to blokiem czy atakiem, dokładając też dobrą zagrywkę. Ostrowczanki miały ogromne problemy ze skończeniem swoich akcji. Co prawda w drugiej części seta, pojedynczymi akcjami w bloku czy kontrze odrobiły małą część strat, jednak rywalki nie pozwoliły im na wiele, grały pewnie i skuteczniej, co pozwoliło im zamknąć spotkanie w minimalnej liczbie setów.

AZS Pol. Śląskiej Gliwice – KSZO Ostrowiec Św. 3:0
(25:14, 25:17, 25:20)

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved