Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Gliwiczanki wygrały w Tarnowie

I liga K: Gliwiczanki wygrały w Tarnowie

fot. azs.gliwice.pl

W ostatnim w pierwszej rundzie meczu pierwszoligowe siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów przegrały na własnym boisku 1:3 z AZS-em Politechniki Śląskiej Gliwice. Mimo przegranej tarnowianki utrzymały siódmą pozycję w tabeli, straciły jednak dystans do całej grupy wyprzedzających je drużyn. Warto dodać, że dla zespołu z Gliwic była to pierwsza w tym sezonie wygrana na wyjeździe. 

W pierwszym secie od stanu 3:3 uwidoczniła się przewaga podopiecznych trenera Michała Betlei. Początkowo wynosiła ona kilka punktów, ale przy stanie 9:6 tarnowianki zdobyły – przy zagrywce Pauliny Głaz – siedem punktów z rzędu i po dwóch atakach Magdaleny Szabó prowadziły 16:6. Dalsze minuty przebiegały pod znakiem wyrównanej gry i po podwójnym bloku Magdaleny Szabó oraz Magdaleny Pytel gospodynie wygrywały 23:15. Chwilę potem po skutecznej akcji tej pierwszej było 24:17. Gliwiczanki obroniły cztery setbole, atak z lewego skrzydła Magdaleny Szabó zakończył jednak rywalizację w pierwszym secie.Początkowe fragmenty drugiego seta miały wyrównany przebieg. Praktycznie przez cały czas prowadziły w tym okresie tarnowianki (jedynie trzykrotnie notowano remis), ale jedynie raz udało im się odskoczyć na trzy punkty; po autowym ataku przeciwniczek na tablicy pojawił się wynik 11:8. Przy rezultacie 14:13, gliwiczanki zdobyły jednak cztery punkty z rzędu i po autowym ataku Sabiny Podlasek wygrywały 17:14. Był to przełomowy moment tego seta. Chwilę później siatkarki z Tarnowa zdobyły punkt po podwójnym bloku Magdaleny Pytel i Aleksandry Stachowicz, potem nie udało im się już jednak zbliżyć do rywalek na dystans mniejszy niż trzy „oczka”. Po ataku Barbary Sokolińskiej przyjezdne wygrywały 24:19. Skuteczne akcje Magdaleny Pytel i Pauliny Głaz dały jeszcze tarnowiankom cień nadziei na wygranie seta, ale autowy atak tej drugiej doprowadził do remisu 1:1.

Trzecia partia rozpoczęła się od dwóch punktów ekipy z Gliwic. Gospodynie wyszły jednak na prowadzenie 6:4 i przez kilka minut nie pozwoliły gliwiczankom na odzyskanie przewagi. Po ataku Magdaleny Szabó było 12:11 dla Grupy Azoty PWSZ. Kolejne cztery punkty zdobyły jednak rywalki, które po akcji białoruskiej środkowej Katsiaryny Szapował wygrywały 15:12. Przy stanie 17:19 dzięki Paulinie Głaz i Magdalenie Pytel tarnowianki zdobyły trzy punkty z rzędu, wychodząc na prowadzenie 20:19. Przerwa, o którą poprosił trener ekipy z Gliwic, wybiła jednak gospodynie z rytmu. Nieudane ataki Magdaleny Pytel i Magdaleny Szabó spowodowały, że na tablicy pojawił się rezultat 20:23. W końcówce gliwiczanki zablokowały ataki Magdaleny Szabó i Sabiny Podlasek, co dało im wygraną w trzeciej partii.

W początkowych minutach czwartego seta ofensywna gra tarnowianek opierała się na Sabinie Podlasek, która zdobyła pięć z siedmiu punktów wywalczonych przez Grupę Azoty PWSZ. Po piątej udanej próbie kapitan tarnowskiego zespołu gospodynie wygrywały 7:3. Chwilę później po dwóch skutecznych atakach Adrianny Kukulskiej zrobiło się wprawdzie 7:7, ale duet Magdalena Pytel – Izabela Matyszczak wyprowadził tarnowianki na prowadzenie 10:7. W kolejnych minutach utrzymywała się kilkupunktowa przewaga (po ataku Pauliny Głaz było nawet 17:12) zawodniczek z Tarnowa i wszystko wskazywało na to, że po raz trzeci z rzędu o losach meczu w Tarnowie przesądzi tie-break. Co prawda po błędzie podwójnego odbicia przewaga tarnowianek zmalała do dwóch punktów (21:19), ale chwilę później dzięki Adriannie Sobczak było 23:19. Niestety dla kibiców, jak się okazało, był to ostatni tego dnia punkt zdobyty przez siatkarki Grupy Azoty PWSZ, które straciły sześć punktów z rzędu, doznając szóstej porażki w sezonie.

MVP spotkania wybrana została rozgrywająca AZS-u Politechniki Śląskiej Gliwice, Karolina Szczygieł.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 1:3
(25:21, 21:25, 22:25, 23:25)

Składy zespołów:
PWSZ: Grodzka, Szabó, Pytel, Głaz, Podlasek, Stachowicz, Filipowicz (libero) oraz Lewandowska, Sobczak i Matyszczak
AZS: Tracz, Kukulska, Brzoska, Szczygieł, Sokolińska, Szapował, Jagodzińska (libero) oraz Drożdzińska, Kęsik, Piątek, Tomczyk, Grzechnik, Myjak i Ulumbelashvili

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: tarnow.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-12-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved