Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Gliwiczanki w Warszawie tylko z jednym wygranym setem

I liga K: Gliwiczanki w Warszawie tylko z jednym wygranym setem

Siatkarki AZS-u Politechniki Śląskiej Gliwice przegrały w Warszawie 1:3 i w meczu pomiędzy sąsiadami z ligowej tabeli to stołeczny zespół zainkasował komplet punktów. Pierwszoplanowymi postaciami były w tym meczu Katarzyna Marcyniuk i Katarzyna Połeć, dwie imienniczki zdobyły razem aż 39 oczek dla bemowskich syren.

Mecz sąsiadów w ligowej tabeli lepiej rozpoczęły gospodynie. Po ataku Jowity Jaroszewicz, kontrze wyprowadzonej dzięki skutecznemu wyblokowi stołecznych siatkarek i za sprawą ataku w antenkę Salanciovej siatkarki Wisły prowadziły 3:1. Gliwiczanki uspokoiły grę dopiero po kilku minutach, kiedy akcję na punkt zamieniła Joanna Ciesielczyk. Zawodniczki gości musiały odrabiać 5 oczek (10:5), ale swoje umiejętności w polu zagrywki zaprezentowała Katherina Osadchuk i gliwiczanki otrzymały jeszcze jeden impuls do odrabiania strat (16:13). Do punktowania włączyła się również młoda Kamila Dyduła, umiejętnie wybijając piłkę po bloku w aut (21:20). Przewagą bemowskich syren była jednak siła na środku siatki. To tutaj brylowała Katarzyna Połeć i Jowita Jaroszewicz i to po ataku tej pierwszej gospodynie miały pierwszą piłkę setową (24:22). Atak Katarzyny Marcyniuk zakończył premierową odsłonę meczu (25:23).

Sporo kłopotów przyjezdnym z Gliwic sprawiły zagrywki z wyskoku Marcyniuk, tę w punkt przyjęła dopiero libero gości, Iga Piątek i było 3:3. Na boisku toczyła się walka punkt za punkt, ale gliwiczankom udało się w kolejnych akcjach powstrzymać zarówno Żanetę Baran, jak i Marcyniuk. Do tego asem serwisowym popisała się Nadziałek i o czas prosił Piotr Hilko (8:11). Trener z Białorusi zdecydował się na ryzykowny manewr, wprowadzając na parkiet drugą nominalną libero, Angelikę Bulbak, która do spółki z Alicją Markiewicz miała zagwarantować komfort Katarzynie Wawrzyniak. Jednak nawet przy dobrym przyjęciu warszawianki nie mogły sforsować bloku gliwiczanek i przegrywały już 12:19. Autowy atak Marcyniuk zakończył drugą partię (20:25).

Gliwiczanki nie utrzymały koncentracji i gdy w aut zaatakowała Erika Salanciova, wszystko układało się po myśli gospodyń (7:2). Kiedy na zagrywce znalazła się Kamila Dyduła, jej koleżanki zaczęły grać odważniej i nie mając nic do straceni,a szybko odzyskały kontakt punktowy z rywalkami (7:6). Dalsza część seta wyglądała podobnie do poprzedniej partii, z tym że tym razem to warszawianki były stroną znacznie częściej podbijającą ataki rywalek i po kolejnej skończonej kontrze o czas poprosił trener Wojciech Czapla (15:11). Słowaczkę zastąpiła Malwina Stroińska, ale huśtawka nastrojów trwała nadal, bo as serwisowy Eweliny Mikołajewskiej zakończył trzeciego seta (25:18).

Na początku czwartego seta zawodniczki AZS-u dobrze ustawiały się w obronie, ale przytrafiały im się też kosztowne błędy w komunikacji. Warszawianki również jednak się myliły, na prawym skrzydle w antenkę zaatakowała Baran i mieliśmy remis 4:4. Trener Czapla wprowadził na boisko Magdalenę Kowalczyk, widząc, że obie ekipy nie kończą swoich pierwszych akcji. Receptą na zdobywanie punktów był często jednak pułap, z jakiego atakowały środkowe Wisły i tak po zbiciu Połeć gospodynie prowadziły 11:7. Dwa błędy przejścia linii 3. metra popełniła Kowalczyk i po chwili wynik był już niemal przesądzony (15:7). Wisła rozbiła rywalki w tym secie, wygrała całe spotkanie za trzy punkty (25:13).

Wisła Warszawa – AZS Politechnika Śląska Gliwice 3:1
(25:23, 20:25, 25:28, 25:13)

Wisła: Wawrzyniak (6), Baran (9), Marcyniuk (21), Jaroszewicz (9), Mikołajewska (8), Połeć (18), Markiewicz (libero) oraz Lewandowska i Bulbak
AZS: Ciesielczyk (9), Salaniciova (20), Pelc (6), Dyduła (6), Osadchuk (7), Nadziałek (5), Piątek (libero) oraz Kowalczyk (3), Stroińska (2), Trocińska i Nowak