Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Energetyk zgodnie z planem rozbił KSZO

I liga K: Energetyk zgodnie z planem rozbił KSZO

Nie było większych emocji w meczu Energetyk Poznań – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Wiceliderki tabeli pokonały przedostatnią drużynę tabeli i pozostały na drugim miejscu. Przyjezdne przegrały piętnasty mecz w sezonie i nie mają małe szanse na poprawienie swojego miejsca w tabeli.

W pierwszych dwóch setach emocji nie było w ogóle. Zgodnie z miejscami zajmowanymi w tabeli przez oba zespoły mecz był jednostronny. Nieco więcej emocji było w trzecim secie, ostrowczanki zdobyły w nim 23 punkty, ale było to wszystko na co je było stać w tym spotkaniu. Przewaga Energetyka w każdym elemencie siatkówki nie podlegała żadnej dyskusji. W ataku poznanianki zdobyły 46 punktów, a KSZO 21. W polu zagrywki było 7-2 na korzyść gospodyń, w bloku 7-4. Wysoką skuteczność w ataku zanotowała Aleksandra Omelaniuk, siatkarka ta atakowała z 61% skutecznością. Trudno być poprawnym optymistą w przypadku zespołu gości ponieważ przegrywa mecz za meczem, a morale niektórych zawodniczek jest bardzo niskie po tylu porażkach. Młoda drużyna złożona głównie z juniorek wyraźnie odstaje poziomem od pozostałych drużyn w I lidze.

MVP: Aleksandra Omelaniuk

Enea Energetyk Poznań – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0
(25:17, 25:14, 25:23)

Energetyk: Dreczka (10), Dybek (5), Aleksandra Muszyńska (9), Omelaniuk (22), Budnik (6), Tobiasz, N. Bogdanowicz (libero) oraz A. Bogdanowicz (2), Adrianna Muszyńska (6) i Nowak (libero)
KSZO: Klekot (1), Klepacz (7), Kacprzak (8), Piotrowska, Kobus (8), Kawa (3), Marcyjanik (libero) oraz Dyduła, Tkaczyk i Kmuk