Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Energetyk wygrał w Szczyrku, ale zgubił jeden punkt

I liga K: Energetyk wygrał w Szczyrku, ale zgubił jeden punkt

fot. Michał Szymański

W rozegranym w piątek awansem meczu 24. serii spotkań I ligi kobiet SMS PZPS Szczyrk podejmował wicelidera tabeli z Poznania. Pierwsze dwa sety po wyrównanych i zaciętych końcówkach padły łupem siatkarek Energetyka, które potem oddały jednak inicjatywę. Uczennice SMS-u doprowadził do wyrównania, jednak w tie-breaku znów lepsze okazały się poznanianki i to one zgarnęły dwa punkty.

Spotkanie od samego początku było niezwykle wyrównane i gospodynie od razu dały znać do zrozumienia wiceliderkom tabeli, że w Szczyrku o punkty im nie będzie łatwo. W końcówce pierwszego seta podopieczne trenera Marcina Patyka były górą po zaciętej końcówce, wygrywając na przewagi 28:26.



Również w drugim secie poznanianki dzięki punktom zdobywanym przez Joannę Sikorską i Kingę Dybek miały przewagę, ostatecznie wygrały 25:23. W zespole SMS-u świetnie spisywała się Julita Piasecka, jednak nie miała zbyt dużego oparcia w koleżankach z drużyny.

Sytuacja zmieniła się w secie trzecim. Na boisku w zespole SMS-u pojawiły się Paulina Damaske, Weronika Szlagowska, a także Oliwia Poreda i Sonia Stefanik. To siatkarki ze Szczyrku teraz nadawały ton grze, a poznanianki musiały gonić. Nie udało im się to w końcówce i przegrały do 21, podobnie sytuacja wyglądało w secie czwartym, w którym SMS wygrał do 20 i doprowadził do tie-breaka.

W decydującej partii znów wygrało doświadczenie wiceliderek tabeli. Energetyk szybko zdobył przewagę, do punktujących Dybek i Sikorskiej dołączyła Adrianna Muszyńska i przyjezdne wygrały 15:9, zgarniając dwa punkty. W drużynie SMS-u najwięcej punktów zdobyły Julita Piasecka (20) i Paulina Damaske (17).

SMS PZPS Szczyrk – Enea Energetyk Poznań 2:3
(26:28, 23:25, 25:21, 25:20, 9:15)

Składy zespołów:
SMS: Drużkowska (5), Kulig (8), Borowczak (5), Piasecka (20), Pierzchała (5), Lazowska (5), Mazur (libero) oraz Damaske (17), Poreda (2), Stefanik (3) i Szlagowska (10)
Energetyk: Jurczyk (9), Dybek (17), Muszyńska Aleksandra (9), Tobiasz (4), Muszyńska Adrianna (16), Sikorska (21), Bogdanowicz N. (libero) oraz Nowak (libero), Bogdanowicz A., Dreczka i Omelaniuk (2)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved