Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

I liga K: Energetyk Poznań po tie-breaku pokonał Uni Opole

fot. Elżbieta Skowron - sportowy-poznan.pl

W ramach 10. kolejki I ligi kobiet siatkarki Uni Opole podejmowały we własnej hali Energetyk Poznań. Pojedynek był zacięty, o wyniku rywalizacji musiał decydować tie-break. Ostatecznie więcej powodów do zadowolenia miały poznanianki. Warto zauważyć, że trzy sety kończyły się wynikiem 25:16.

Początek spotkania ułożył się po myśli opolanek, a wszystko to zasługa bardzo dobrej dyspozycji w polu serwisowym. Siatkarką, która sprawiała rywalkom najwięcej problemów, była Sandra Szczygioł. Wspierały ją również Marta Ciesiulewicz oraz Dominika Witowska. Miejscowe dyktowały warunki gry, nie pozwoliły Energetykowi na zbyt wiele i dzięki temu wygrały 25:16.Co ciekawe, druga partia miała wręcz bliźniaczy przebieg. Jedyną różnicą było to, że tym razem inicjatywa leżała po stronie poznanianek. To one wzmocniły zagrywkę i natychmiast przestały się borykać z dotychczasowymi problemami. Nie można tego było powiedzieć o siatkarkach Uni, które nie potrafiły zaprezentować dotychczasowych atutów.

Trzeci set również zakończył się wynikiem 25:16, tym razem miejscowe bardzo dobrze radziły sobie na siatce. Świetnie odgadywały zamiary rozgrywającej, dzięki czemu stawiały szczelny blok. Energetyk nie zamierzał zbyt wcześnie kończyć rywalizacji, ponownie przejął inicjatywę i wyeliminował mankamenty. Tym razem poznanianki triumfowały różnicą 7 oczek.

Tie-break dostarczył najwięcej emocji, walka trwała do samego końca i była zacięta. W decydującym momencie trzy oczka przewagi wypracowały zawodniczki Energetyka i nie oddały już głosu rywalkom.

MVP: Ewelina Tobiasz

Uni Opole – Energetyk Poznań 2:3
(25:16, 16:25, 25:16, 18:25, 13:15)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: nto.pl, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-11-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved