Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Energetyk Poznań lepszy od wieliczanek

I liga K: Energetyk Poznań lepszy od wieliczanek

W meczu dwóch czołowych drużyn I ligi kobiet lepsze okazały się zawodniczki Enei Energetyka Poznań, pokonały one swoje rywalki z Wieliczki 3:1 i znalazły się na drugim miejscu w ligowej tabeli. Drużyna z solnego miasta zajmuje czwartą lokatę.

Na początku obie drużyny grały punkt za punkt (2:2,4:4). As serwisowy Joanny Sikorskiej oraz błąd w ataku zespołu gości dały poznaniankom dwupunktową przewagę (6:4). Wieliczanki doprowadziły do remisu, a po asie serwisowym Ewy Bimkiewicz miały jeden punkt więcej niż ich rywalki i prowadziły 12:11. W drużynie Energetyka szwankowało przyjęcie, przy stanie 12:14 o przerwę na żądanie poprosił trener Marcin Patyk. Było to dobre posunięcie, jego podopieczne po atakach Simony Dreczki po raz kolejny doprowadziły do remisu 14:14. Ekipa z Wielkopolski poszła za ciosem, odrzuciła swoje rywalki od siatki, kontrataki zamieniały w punkty i po zbiciu Kingi Dybek miały trzypunktową przewagę – 19:16. Po kolejnym ataku Joanny Sikorskiej przewaga Energetyka wzrosła do czterech punktów (23:19), był to moment zwrotny tego mecz, punktowy blok Simony Dreczki zapewnił zwycięstwo ekipie ze stolicy Wielkopolski.

W drugiej partii spotkania poznanianki na początku prowadziły 3:1, atakowała Magdalena Jurczyk. Wieliczanki miały problemy z przyjęciem, nadziewały się na blok swoich rywalek i przegrywały 2:7. Trener Ryszard Litwin rotował składem, posunięcia też na niewiele się zdały. Gospodynie bardzo dobrze zagrały w obronie, ich grę napędziła Joanna Sikorska, na środku siatki punkty zdobyła Simona Dreczka, tablica wyników wskazała prowadzenie poznańskiej ekipy 17:10. przy stanie 18:11 Energetykowi przytrafił się przestój i o przerwę poprosił trener Marcin Patyk (18:14). Kolejne akcje w tym secie należały do gospodyń, po dwóch asach serwisowych Simony Dreczki było 22:14. Nie mające nic do stracenia wieliczanki przy serii Aleksandy Pasznik zbliżyły się do swoich rywalek na cztery punkty. W bloku punkty zdobyła: Ewa Bimkiewicz oraz Agnieszka Cur, wieliczanki przegrywały 19;23. Atakiem zmagania w tej partii zakończyła Joanna Sikorska.

Dla wieliczanek set trzeci był gra o przedłużenie rywalizacji w tym spotkaniu. Po asie serwisowym Ewy Bimkiewicz był remis 3:3. Przez dłuższy czas na dwupunktowym prowadzeniu były gospodynie, przy serii zagrywek Aleksandry Pasznik ponownie był remis 8:8. Poznanianki nie kończyły ataków w pierwszej akcji, popełniły błędy własne i w efekcie tego przegrywały 9:11. Gra obu ekip falowała, obie zdobywały punkty seriami i seriami je traciły. Wynik oscylował wokół remisu, a mecz obfitował w długie wymiany, co mogło podobać się kibicom. Przy serii Karoliny Piśli zespół gości odskoczył na trzy punkty (18:15) i poszedł za ciosem. Gospodynie nie kończyły ataków, myliły się w przyjęciu i po asie serwisowym Aleksandry Pasznik przegrywały 18:21. Energetyk w końcówce zdołał zniwelować straty do jednego punktu (21:22), ostatnie słowo należało do zespołu gości. Błąd w polu zagrywki Eweliny Tobiasz zakończył zmagania w tej partii meczu.

W ostatnim secie tego meczu na początku był remis 3:3, żadna z drużyn nie zamierzała odpuszczać. Z dobrej strony pokazała się Adrianna Muszyńska i dzięki niej poznanianki prowadziły 7:4. Gospodynie lepiej zagrały na siatce, punktowały w bloku (10:6), z kolei wieliczanki do gry poderwała Aleskandra Pasznik, punktowała Barbara Cembrzyńska i w efekcie tego na tablicy wyników pojawił się remis 10:10. Przy serii Kingi Dybek Energetyk odskoczył swoim rywalkom na trzy punkty (13:10), liderką poznanianek była Adrianna Muszyńska, która skutecznie atakowała ze skrzydeł. Gospodynie powiększyły przewagę do pięciu punktów – 18:13. Wieliczanki nie zdołały odrobić strat i musiały pogodzić się z porażką. Ostatni punkt w tym meczu zdobyła Adrianna Muszyńska.

MVP: Adrianna Muszyńska

Enea Energetyk Poznań – 7R Solna Wieliczka 3:1
(25:20, 25:21, 23:25, 25:19)

Energetyk: Jurczyk, Dreczka, Dybek, Tobiasz, Muszyńska, Sikorska, Nowak (libero) oraz Omelaniuk i Bogdanowicz A.
Solna: Bimkiewicz, Piśla, Pasznik, Cur, Osadchuk, Cembrzyńska, Colik (libero) oraz Skowron, Gajer, Trocińska i Jędrzejewska