Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Energetyk Poznań depcze po piętach liderowi z Wieliczki

I liga K: Energetyk Poznań depcze po piętach liderowi z Wieliczki

W zaplanowanej ostatniej kolejce 2018 r. w I lidze kobiet odbyły się tylko cztery z siedmiu zaplanowanych spotkań. Mecze AZS Politechniki Śl. Gliwice – SMS PZPS Szczyrk, Wisła Warszawa – Budowlani Toruń, MKS Dąbrowa Górnicza – WTS Włocławek zostały przełożone na inny termin. W 17. kolejce porażki dość niespodziewanie zaznał lider tabeli, Solna Wieliczka. Potknięcie rywala wykorzystał Energetyk Poznań, zrównując się z nim punktami.

Awansem rozegrano mecz Energetyka Poznań z Szóstką Mielec, to spotkanie odbyło się 16 grudnia. Poznanianki bez większych problemów pokonały rywala, triumfując 3:0. W żadnej z partii mielczanki nie przekroczyły bariery 20 oczek, nie miały argumentów na zatrzymanie lepiej dysponowanych rywalek (18:25, 18:25, 16:25).

W swoim ostatnim meczu w 2018 roku ekipa Grupa Azoty PWSZ Tarnów pokonała Mazovię Warszawa 3:0. Przyjezdne tylko w pierwszym secie zdobyły 20 punktów i toczyły w nim w miarę wyrównaną grę. Drugi i trzeci set meczu były jednostronnym popisem zespołu z Małopolski. Z dobrej strony pokazały się zwłaszcza Magdalena Szabo oraz Magdalena Jurczyk. Stołeczne zawodniczki miały spore problemy z przyjęciem, z kolei przeciwniczki dominowały w każdym elemencie siatkówki, punktowały w bloku, dobrze grały w obronie.

Do sporej niespodzianki doszło w Wieliczce, gdzie zawodniczki Solnej mierzyły się z siatkarkami Uni Opola. Aktualny lider rozgrywek na zapleczu ekstraklasy premierową odsłonę wygrał do 16 i nic nie zapowiadało, że w tym meczu będą jeszcze jakieś emocje. Tymczasem opolanki postawiły się faworyzowanej ekipie, grały dobrze blokiem i zmuszały przeciwniczki do błędów. Ilona Gierak szalała w polu serwisowym, a jej zagrywki na środku wykorzystywała Joanna Pacak. Szczególnie ciekawa działo się w czwartym secie, który przyjezdne wygrały na przewagi 27:25. Porażka dla ekipy Solnej była jeszcze bez konsekwencji, bowiem utrzymały się na pozycji lidera, jednak Energetyk zrównał się punktami, przegrywając gorszym bilansem małych punktów.

Na zakończenie 17. kolejki Joker Energoremont Mekro Świecie podejmował Karpaty PWSZ MOSiR Krosno Glass. Niedzielne spotkanie lepiej rozpoczęły miejscowe, które bardzo pewnie triumfowały w pierwszej odsłonie, oddając przeciwniczkom tylko 14 oczek. Niemała w tym zasługa Pauliny Brzoski, świetnie dysponowanej w polu serwisowym. Tak wysoka wygrana paradoksalnie wybiła z rytmu miejscowe, rywalki przejęły inicjatywę i tym razem to one dyktowały warunki gry. Wykorzystały błędy rywalek, doprowadzając do remisu. Kinga Stronias i Ewa Bimkiewicz gwarantowały wysoką skuteczność w ataku, ale i Dagmara Dąbrowska robiła wszystko, by jej zespół odrobił straty. Sety numer trzy i cztery były dość wyrównane, ale w końcówkach lepiej radziły sobie krośnianki. Na uwagę zasługuje zwłaszcza fakt, że w czwartym przegrywając 17:22, dogoniły rywala i wróciły do domu z trzema cennymi punktami.

Starcie AZS Politechniki Śl. Gliwice – SMS PZPS Szczyrk odbędzie się 23 stycznia. Tego dnia rozegrany zostanie również mecz MKS Dąbrowa Górnicza – WTS Włocławek, z kolei spotkanie Wisła Warszawa – Budowlani Toruń zaplanowano na 13 lutego.