Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Energetyk pokonał Mazovię w swoim ostatnim meczu w tym roku

I liga K: Energetyk pokonał Mazovię w swoim ostatnim meczu w tym roku

Siatkarki Enei Energetyka Poznań kończą rok zwycięstwem. Poznanianki pokonały w Warszawie BlueSoft Mazovią w czterech setach i tym samym zrewanżowały się za niespodziewaną porażkę z beniaminkiem na własnym parkiecie. Kolejne mecz o ligowe punkty poznanianki zagrają już w 2019 roku w Opolu, gdzie mierzyć się będą z miejscowym UNI Opole.

Początek spotkanie w stołecznej hali nie należał do najłatwiejszych. Gospodynie mocno rozpoczęły pierwsze seta, utrzymując praktycznie cały czas kilkupunktowe prowadzenie. Podopieczne Marcina Patyka wróciły do swojej gry dopiero w końcówce, dzięki czemu udało się zakończyć pierwszą odsłonę wygraną 25:22. Druga partia meczu to jednostronny pokaz siły poznanianek. Siatkarki gości świetnie radziły sobie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, pewnie wygrywając do 11.

W kolejnych odsłonach siatkarskie emocje na parkiecie zmieniały się diametralnie. Trzecia partia spotkania to lekka zadyszka Enei Energetyka Poznań, co doprowadziło do zwycięstwa gospodyń 25:18. Po chwili przerwy i zmianie stron obie drużyny wróciły na parkiet, a do dobrej gry wróciły również poznanianki prowadzone przez świetnie dysponowaną tego dnia rozgrywającą Aleksandrę Pasznik. Ostatni set tego meczu zakończył się zwycięstwem podopiecznych Marcina Patyka 25:20, a całe spotkanie wynikiem 1:3. Komplet punktów powędrował tym samym do Poznania.

BlueSoft Mazovia Warszawa – Enea Energetyk Poznań 1:3
(23:25, 11:25, 25:18, 20:25)