Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Energetyk pokonał gliwicką drużynę i zagra o piąte miejsce

I liga K: Energetyk pokonał gliwicką drużynę i zagra o piąte miejsce

Energetyk Poznań w turnieju rozgrywanym w Opolu o miejsca 5-8 pokonał AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:0. Gliwiczanki tylko w trzecim secie zdołały przekroczyć barierę 20 punktów, w pierwszych dwóch nie miały zbyt wiele do powiedzenia. Poznanianki zagrają z gospodyniami turnieju z AZS Uni Opole o piątą lokatę, natomiast ekipa z Gliwic zagra z 7R Solną Wieliczka o siódme miejsce.

Od mocnego uderzenia mecz z AZS Politechniki Śląskiej Gliwice rozpoczęły poznanianki, już na samym początku spotkania prowadziły 7:1. Odrzucone od siatki gliwiczanki były tłem dla Energetyka. Przez cały czas utrzymała się wysoka przewaga podopiecznych trenera Marcina Patyka (12:5). Set toczył się pod zupełne dyktando zespołu z Poznania. Punkty bezpośrednio z zagrywki zdobyła Barbara Cembrzyńska oraz Aleksandra Pasznik i tablica wyników wskazała wynik 19:7 dla poznańskiej drużyny. Gliwiczanki w dalszym ciągu miały problemy z przyjęciem, nie kończyły ataków własnych i w efekcie tego przegrały tego seta w stosunku 11:25.

W drugim secie spotkania obie drużyny nie potrafiły zbudować sobie przewagi, obie też popełniły błędy w polu zagrywki (5:5). Wynik oscylował wokół remisu, obie ekipy grały punkt za punkt do stanu 10:10. Następnie dwupunktowe prowadzenie uzyskały siatkarki z Gliwic (12:10), dobrze spisała się Maria Woźniczka. Do remisu doszło po tym jak asem serwisowym popisała się Simona Dreczka. Przy serii tej zawodniczki Energetyk odskoczył swoim rywalom na trzy punkty (15:12). Gliwiczanki całkowicie oddały pole gry swoim rywalkom, pojedyncze akcje w wykonaniu Izabeli Trocińskiej na niewiele się zdały. Trener AZS-u Politechniki Śląskiej Gliwice rotował składem, brał przerwy na żądanie ale zabiegi te na niewiele się zdały. Po tym jak punkt w kontrataku zdobyła Izabella Rapacz było 20:14 dla poznanianek. Do końca seta trwała przewaga Energetyka, błąd własny ekipy z Gliwic zakończył rywalizację w tym secie.

Trzecia odsłona tego meczu rozpoczęła się od prowadzenia zespołu z Wielkopolski 7:2, w roli głównej wystąpiła Klaudia Świstek, zawodniczka ta popisała się skutecznymi zagrywkami. Jej serię przerwała Malwina Stroińska. Dzięki Magdalenie Kowalczyk zespół AZS Politechniki Śląskiej Gliwice wyrównał stan seta na 8:8. Następnie serią trudnych zagrywek popisała się Aleksandra Omelaniuk, gliwiczanki popełniły błędy własne, zostały odrzucone od siatki i przegrywały 8:15. Pierwszoplanowymi zawodniczkami w Energetyku były Barbara Cembrzyńska i Adrianna Muszyńska. Kolejne punktowe zbicie Adrianny Muszyńskiej dało poznaniankom dziewięciopunktową przewagę (19:10). Tak wysokie prowadzenie sprawiło, że podopieczne trenera Marcina Patyka rozluźniły się i po asie serwisowym Sylwii Pelc miały tylko trzy punkty więcej niż ich rywalki (22:19). Poznanianki nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa, mecz atakiem zakończyła Izabella Rapacz i Energetyk zagra o piąta lokatę z AZS Uni Opole.

MVP: Simona Dreczka

Enea Energetyk Poznań – AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:0
(25:11, 25:17, 25:22)