Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Enea Energetyk pokonuje Azoty Tarnów w meczu na szczycie

I liga K: Enea Energetyk pokonuje Azoty Tarnów w meczu na szczycie

fot. Piotr Hordych - Enea Energetyk Poznań

W 12 kolejce spotkań starcie Enei Energetyka Poznań z Grupą Azoty PWSZ Tarnów zapowiadało się jako hit. Co ważne, tym hitem właśnie było! Starcie drugiego i trzeciego zespołu w tabeli 1 Ligi Siatkówki Kobiet zakończyło się efektownym zwycięstwem gospodyń. Wygrywając, Enea Energetyk Poznań została samodzielnym liderem 1 Ligi Siatkówki Kobiet.

 Poznanianki mecz z Azoty Tarnów rozpoczęły nie najlepiej. Kilka chwil później siatkarki Enei Energetyka Poznań wróciły do swojej gry i toczyły z tarnowiankami walkę praktycznie punkt za punkt. Emocje w secie otwarcia zaczęły się psuć od stanu 13:16 dla przyjezdnych. W końcówce jednak i popularne jaskółki z Małopolski zaczęły się mylić seriami. W efekcie mogliśmy podziwiać bardzo zaciętą i wyrównaną końcówkę z piłkami setowymi dla obu ekip. Ostatecznie zwycięsko zakończonego dla przyjezdnych z Tarnowa 26:28.

W drugiej partii wyraźne podrażnione zawodniczki ze stolicy Wielkopolski bardzo ostro wzięły się do pracy. Walka punkt za punkt trwała w zasadzie tylko do stanu 7:7. Od stanu 16:10 dla Poznania emocje i nerwy na placu gry się skończyły. Duża w tym zasługa gry blokiem Aleksandry Pasznik i spółki oraz konsekwentnej i mocnej zagrywki. Enea Energetyk Poznań wygrała pewnie drugą partię 25:19.

Trzeci i czwarty set sobotniej rywalizacji przebiegały pewnie pod dyktando miejscowych. Problemy z pierwszej partii zostały zapomniane, a podopieczne Marcina Patyka świetnie spisywały się w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. W polu obrony znakomicie prezentowała się libero Karolina Bohdanowicz, a jej parady wielokrotnie były nagradzane owacjami na stojąco przez licznie zgromadzoną publiczność w poznańskiej Chwiałce. Dzięki dobremu przyjęciu zagrywki Aleksandra Pasznik nie miała większego problemu z bardzo dobrą dystrybucją piłek do swoich koleżanek, a te pewnie i zdecydowanie punktowały zawodniczki z Małopolski. Ostatecznie w trzeciej partii na tablicy mogliśmy oglądać wynik 25:19, natomiast ostatni set zakończył się zwycięstwem Enei Energetyka Poznań 25:22. Dzięki wygranej oraz potknięciu drużyny 7R Solnej Wieliczka energetyczny zespół ze stolicy Wielopolski został samodzielnym liderem 1 Ligi Kobiet.

Cieszę się i czuję ulgę po tym zwycięstwie z Tarnowem. Było nam naprawdę ciężko. Rywalki zawiesiły nam bardzo wysoko poprzeczkę. Walcząc od początku do końca. Moja nagroda MVP dzisiaj to taka może na pocieszenie, ponieważ powinna trafić do każdej z nas! Cieszą trzy punkty z dobrym przeciwnikiem. Gramy dalej. Grudzień będzie bardzo, bardzo ciężki dla nas, są dwie poważne kontuzje w zespole. Chwilę na Klaudię i Natalię będziemy musieli poczekać. Tym bardziej cieszy nas udany początek tego miesiąca – powiedziała po meczu Karolina Różycka, przyjmująca Enei Energetyka Poznań.

MVP meczu: Karolina Różycka (Enea Energetyk Poznań)
Enea Energetyk Poznań – Grupa Azoty PWSZ Tarnów 3:1

(26:28, 25:19, 25:19, 25:22)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: energetykpoznan.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-12-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved