Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Ekipa KSZO walczyła, ale komplet oczek dla Solnej

I liga K: Ekipa KSZO walczyła, ale komplet oczek dla Solnej

Nie wiedzie się zbyt dobrze siatkarkom KSZO Ostrowiec Świętokrzyski w rozgrywkach I ligi kobiet. Na 18 spotkań zdołały wygrać zaledwie 2, nie poprawiły tym samym swojego bilansu w starciu z Solną Wieliczka. Warto jednak podkreślić, że miejscowe pokazały się z całkiem niezłej strony w premierowej odsłonie, a trzeciego przegrały dopiero po walce na przewagi.

Pierwszy set rozpoczął się od dramatycznej gry KSZO na przyjęciu i od stanu 0:6, ale przewaga zespołu z Wieliczki nie trwała długo, bo miejscowym udało się zniwelować straty do jednego oczka (7:8, 9:10, 12:13). Dopiero przy stanie 17:17 udało im się doprowadzić do remisu. Ekipie Solnej udało się jednak wypracować dwa punkty przewagi i dowieźć tę zaliczkę do końca partii.

W pierwszej fazie drugiej odsłony KSZO przegrywał 8:9 i nic nie wskazywało tego, co miało się za chwilę wydarzyć. Jednak seria błędów i zła komunikacja na parkiecie sprawiły, że rywalki odskoczyły i zrobiło się 9:23. Trudno w to uwierzyć, ale od stanu 8:13 pomarańczowo – czarne straciły aż 8 pkt. w jednym ustawieniu. Przy takiej grze trudno było mieć nadzieję na dobry wynik.

W trzecim secie przy serwisie Katarzyny Tkaczyk podopieczne Marcina Cebo najpierw objęły prowadzenie 4:1, a później 10:7. Grały odważnie na zagrywce, a Kamila Dyduła bardziej zdecydowanie w ataku. Walka była wyrównana, kibice oglądali wiele długich wymian. Było 15:15 i 18:18, a od stanu 21:24 ostrowczanki zaczęły niesamowitą walkę o pozostanie w meczu. Doprowadziły do wyrównania 24:24, a nawet objęły prowadzenie 26:25. To jednak rywalkom w tej dramatycznej końcówce mniej drżały dłonie i to one, mimo iż KSZO obronił siedem piłek meczowych, zeszły z parkietu zwycięskie.

Siatkarki KSZO znów przegrały w rozgrywkach I ligi kobiet, ale swoją postawą w pierwszym i trzecim secie pokazały, że stać je na walkę. Gdyby nie pewne niuanse, mniej błędów w decydujących fragmentach setów i więcej szczęścia w grze na siatce, to kto wie, czy zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego nie wygrałby choćby jednej partii w meczu od niepamiętnych już czasów. Na uwagę zasługuje fakt, że nominalna rozgrywająca KSZO, Izabela Klekot ,tym razem zagrała na pozycji środkowej, a na całym dystansie meczowym piłki rozdzielała Katarzyna Tkaczyk. Trener Marcin Cebo nie krył, że gra w tym ustawieniu wypaliła.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Solna Wieliczka 0:3
(22:25, 10:25, 28:30)