Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Ekipa z Jarosławia z pewnym zwycięstwem

I liga K: Ekipa z Jarosławia z pewnym zwycięstwem

W trzeciej kolejce I ligi kobiet ekipa Oni Opole podejmowała zespół SAN-Pajdy Jarosław. Opolanki nie zaliczą tego występu do udanych, bowiem przed własną publicznością nie były w stanie ugrać ani jednego seta, jedynie w trzeciej odsłonie nawiązując w miarę wyrównaną walkę z przyjezdnymi.

Zespół z Opola w tym spotkaniu musiał radzić sobie bez dwóch kontuzjowanych zawodniczek, które stanowią ważne ogniwo w drużynie. Na boisku zabrakło Ilony Gierak oraz libero Aleksandry Szczygłowskiej. Brak podstawowych siatkarek mocno odbił się na wyniku całego meczu.

Już na początku spotkania warunki zaczęły dyktować przyjezdne, które odskoczyły na pięć punktów (11:6). Inicjatywy już nie zamierzały oddawać i swobodnie utrzymywały swoje prowadzenie aż do końca seta. Jeszcze bardziej jednostronna była druga odsłona, w której gospodynie nie miały praktycznie nic do powiedzenia. Raz po raz SAN-Pajda powiększała dystans nad zespołem z Opolszczyzny, triumfując wyraźnie – 25:13.

Dopiero w trzeciej części meczu siatkarki z Opola były w stanie nawiązać wyrównaną walkę (12:12). Ta trwała jedynie do połowy seta. Potem znów ekipa z Jarosławia wrzuciła wyższy bieg, co pozwoliło jej znów przejąć kontrolę nad tą partią i pewnie triumfować w Opolu 3:0.

Uni Opole – SAN-Pajda Jarosław 0:3
(20:25, 13:25, 22:25)