Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Efektowna wygrana SMS-u PZPS Szczyrk

I liga K: Efektowna wygrana SMS-u PZPS Szczyrk

fot. smspzps.pl

Na I-ligowe parkiety drużyna SMS-u PZPS Szczyrk powróciła w nowym roku w bardzo dobrym stylu. W meczu 18. kolejki I ligi kobiet siatkarki SMS-u pewnie pokonały WTS Włocławek. Dominację gospodyń potwierdza trzeci set meczu, wygrany do 8.

Domowe spotkanie z ekipą z Włocławka przebiegło niemal w całości po myśli gospodyń. Najtrudniejszą była dla uczennic SMS-u premierowa partia, choć toczyła się ona pod kontrolą podopiecznych Waldemara Kawki i Ireneusza Waleczka. Siatkarki SMS-u PZPS prowadziły 8:6, 16:14 i 21:18, by na samym finiszu jeszcze dystans powiększyć. Im dłużej mecz trwał, tym przewaga miejscowych była natomiast wyraźniejsza. Przyjmując dla porównania analogiczne fragmenty setów, w tych kolejnych zespół ze Szczyrku odskakiwał rywalkom odpowiednio na 8:5, 16:11, 21:15 oraz 8:2, 16:4, 21:6. Tym samym pewne zwycięstwo 3:0 pozwoliło przełamać serię mniej udanych występów w końcowej fazie roku w rozgrywkach I ligi.Elementami siatkarskimi, w których w sobotę najbardziej uwidoczniła się różnica na rzecz SMS-u PZPS, były zagrywka i blok. W polu serwisowym gospodynie zapisały na swoje konto 9 asów przy ledwie 2 włocławianek, blokiem górowały aż 10 do 1.

Indywidualnie z 17 „oczkami” mecz zakończyła kapitan SMS-u Paulina Damaske, 10 punktów dołożyła druga z przyjmujących Michalina Rola. Wszechstronnością – 3 „czapami”, 2 asami i 4 skutecznymi udanymi przy 80-procentowej skuteczności – wykazała się środkowa Adrianna Rybak.

SMS PZPS Szczyrk – WTS Włocławek 3:0
(25:20, 25:18, 25:8)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: smspzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-01-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved