Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Druga wygrana MKS-u, dąbrowianki coraz bliżej gry w półfinale

I liga K: Druga wygrana MKS-u, dąbrowianki coraz bliżej gry w półfinale

MKS Dąbrowa Górnicza po raz drugi pokonał AZS Politechniki Śląskiej Gliwice i potrzebuje tylko jednego zwycięstwa aby zagrać w półfinale I ligi. Gliwiczanki podobnie jak to miało miejsce w pierwszym meczu tylko w jednym secie postawiły opór gospodyniom.

Drugi mecz fazy play-off gospodynie rozpoczęły od prowadzenia 5:1. Gliwiczanki miały problemy z przyjęciem, po tym jak punktowym blokiem popisała się Małgorzata Lis o przerwę poprosił trener Krzysztof Czapla (12:6). Posunięcie to nic nie zmieniło, przyjezdne nie kończyły ataków, nadziewały się na szczelny blok dąbrowianek i przy serii Doroty Ściurki przegrywały 7:19. Kolejną serią zagrywek popisała się Agnieszka Czerwińska i było 24:8. Tego jednostronnego seta atakiem zakończyła Katarzyna Bryda.

W drugim secie meczu dąbrowianki popełniły proste błędy i poirytowany ich postawą trener Adam Grabowski przywołał swoje zawodniczki do siebie (8:8). Po tej przerwie ponownie swoją przewagę zaznaczyły dąbrowianki, przy zagrywkach Agaty Michalewicz MKS prowadził 14:10. Gliwiczanki były w odwrocie, a pojedyncze akcje w wykonaniu Katariny Osadczuk na niewiele się zdały. Dystans pomiędzy drużynami wzrósł do sześciu punktów po asie serwisowym Sandry Szczygioł (19:13). W końcówce seta dała o sobie znać Aleksandra Lipska, która punktowała w ataku i zakończyła tego seta.

Ostatni set tego meczu niczym nie różnił się od dwóch poprzednich. Dąbrowianki odrzuciły swoje rywalki od siatki, punktowały w kontratakach i po zbiciu Aleksandry Lipskiej miały sześć punktów więcej niż AZS (12:6). Zadowolone wysoką przewagą gospodynie (18:12) popełniły proste błędy, w polu zagrywki punkty zdobyła Nikola Abramjtys, punktowała Joanna Ciesielczyk i tablica wyników wskazała rezultat remisowy 18:18. Końcówka seta należała do podopiecznych trenera Grabowskiego, punkty zdobyła Sandra Szczygioł, nie zawodziła Aleksandra Lipska i było 24:20 dla miejscowej ekipy. Seta atakiem ze środka zakończyła Paulina Stroiwąs.