Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Druga kolejka pełna ciekawych spotkań

I liga K: Druga kolejka pełna ciekawych spotkań

fot. Gwardia Wrocław

Już 4 października, meczem Stali Mielec z UNI Opole, rozpocznie się 2. kolejka I ligi kobiet. Dla trzech zespołów będzie to inauguracja sezonu 2019/2020. Galeria Jurajska Częstochowianka Częstochowa w ten weekend pauzuje, pozostałe zespoły będą natomiast walczyć o jak najlepsze lokaty w tabeli.

Spotkanie otwierające 2. kolejkę zapowiada się niezwykle ciekawie – walczyć ze sobą będą drużyny, które wygrały swoje poprzednie mecze. Stal Mielec pokonała na inaugurację sezonu Grupę Azoty PWSZ Tarnów na wyjeździe 3:1, natomiast zespół UNI Opole był u siebie zdecydowanie lepszy w trzech setach od Karpat Krosno. Po 1. kolejce to opolanki prowadzą w tabeli z najkorzystniejszym bilansem małych punktów. Siatkarki z Mielca zajmują 4. miejsce. Obie drużyny mają wysokie aspiracje do zajęcia czołowych lokat na koniec sezonu, piątkowy mecz będzie więc dla nich pierwszą poważną próbą.W Szczyrku miejscowy SMS zainauguruje sezon 5 października podejmując AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. Gospodynie miały w 1. kolejce zmierzyć się z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, który nie dostał licencji na grę, w związku z czym mecz został przełożony. Siatkarki z Gliwic uległy natomiast 7R Solnej Wieliczka 1:3 po niezwykle zaciętym meczu, w którym miały szansę doprowadzić nawet do tie-breaka. Dla obu zespołów sobotnie spotkanie będzie więc okazją do odniesienia pierwszego zwycięstwa w sezonie.

Kolejnym zespołem inaugurującym sezon 2019/2020 5 października będzie SAN-Pajda Jarosław, który podejmie Grupę Azoty PWSZ Tarnów. W 1. kolejce zespół gości uległ u siebie Stali Mielec w czterech zaciętych setach. Było to zaskoczenie, bowiem to właśnie siatkarki z Tarnowa były faworytkami tego meczu. W sobotę zapowiada się natomiast niezwykle ciekawe spotkanie – zarówno zespół gospodyń, jak i gości, poczynił spore wzmocnienia kadrowe przed sezonem.

Również 5 października siatkarki z Wieliczki, po zwycięstwie nad gliwiczankami, pojadą do Torunia, gdzie zmierzą się z Budowlanymi. Gospodynie uległy na wyjeździe w pierwszym meczu sezonu Energetykowi Poznań 0:3, będą więc chciały pokazać się z lepszej strony przed własną publicznością. To jednak wieliczanki będą zdecydowanymi faworytkami tego spotkania.

Ostatnim meczem zaplanowanym na 5 października jest starcie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski z Jokerem Mekro Energoremont Świecie. Wciąż jednak nie wiadomo, czy gospodynie otrzymają licencję na grę, może się więc okazać, że spotkanie się nie odbędzie. Komisja licencyjna podejmie decyzję w piątek, 4 października. Dla KSZO sobotni mecz będzie inauguracją sezonu, natomiast zespół ze Świecia, aktualny mistrz I ligi kobiet w 1. kolejce pokonał w pięciu setach Galerię Jurajską Częstochowiankę Częstochowa.

Na zakończenie 2. kolejki, 6 października, Karpaty MOSiR AZS PWSZ Krosno Glass podejmować będzie Eneę Energetyka Poznań. Na inaugurację sezonu gospodynie uległy w Opolu miejscowemu UNI 0:3. Był to niezwykle słaby mecz w wykonaniu siatkarek z Krosna, które będą chciały zmazać tę plamę w spotkaniu przed własną publicznością. Będzie to dla nich trudne zadanie, bowiem Enea Energetyk Poznań doskonale rozpoczął sezon pokonując Budowlanych Toruń w trzech setach, dzięki czemu zajmuje aktualnie 2. miejsce w tabeli. To właśnie poznanianki będą faworytkami w niedzielnym spotkaniu.

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved