Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Dominacja Wisły Warszawa wciąż trwa

I liga K: Dominacja Wisły Warszawa wciąż trwa

Za nami 7. kolejka spotkań w rozgrywkach I ligi kobiet. Na zapleczu Orlen Ligi wciąż trwa olbrzymia dominacja siatkarek Wisły Warszawa, które mają za sobą siódmy wygrany pojedynek i z kompletem punktów przewodzą w ligowej stawce. Ekipa ze stolicy ma już pięć oczek przewagi nad wiceliderem ze Świecia. W tej serii gier odbyło się pięć spotkań, bowiem pojedynek PSPS-u Chemika Police z SMS-em PZPS Szczyrk został zaplanowany na 13 listopada.

Swoje trzecie zwycięstwo w tym sezonie odniosły siatkarki Sokołów SA Nike Węgrów, które przed własną publicznością pokonały ostatni zespół w tabeli – Krosno Grass Karpaty AZS PWSZ MOSiR 3:2. Przyjezdne wciąż pozostają w lidze bez triumfu, ale mogą zapisać do swojego dorobku punktowego kolejny punkcik. Mogło być znacznie lepiej, bowiem krośnianki prowadziły już w setach 2:0 i wydawało się, że dopną swego także w kolejnej partii. Tak się jednak nie stało, ponieważ do głosu doszły rywalki. Wygrały one trzeciego i czwartego seta bardzo wysoko, a w tie-breaku poszły za ciosem i rzutem na taśmę zapewniły sobie dwa meczowe punkty.

Pięciosetowy bój oglądali także kibice, którzy wybrali się na pojedynek Proximy Kraków z Jokerem Świecie. Pierwszego seta zdecydowanie wygrały zawodniczki z grodu Kraka (25:15), ale w następnej odsłonie doszło do zażartej walki, w której ostatecznie doszło do gry na przewagi. Więcej zimnej krwi zachowały przyjezdne (26:28), które doprowadziły do wyrównania. Trzeci i czwarty set przyniosły w miarę jednostronną rywalizację, bowiem najpierw zdecydowanie triumfowały krakowianki (25:20), a następnie jeszcze lepiej spisały się przeciwniczki, które wygrały różnicą aż 10 punktów (15:25). W obu przypadkach decydowały końcowe fragmenty setów, w których siatkarki jednego i drugiego zespołu wrzucały wyższy bieg na finiszu. Tie-breaka lepiej rozpoczęły gospodynie – od prowadzenia 3:0, ale Joker szybko odrobił straty, a w ostatnich akcjach popisał się dwoma blokami na wagę zwycięstwa w meczu (13:15).

Bardzo jednostronne spotkanie odbyło się w Kaliszu, gdzie miejscowy MKS podejmował lidera tabeli – Wisłę Warszawa. Zdecydowanymi faworytkami tej konfrontacji były przyjezdne, które nie zawiodły oczekiwań swoich oraz kibiców i wygrały bardzo pewnie 3:0, dominując w każdym secie. Trwa zatem kapitalna passa warszawianek, która przedłużyła się do siedmiu ligowych zwycięstw i kompletu 21 punktów w tabeli I ligi.

Nie było niespodzianki w Gliwicach, gdzie AZS Politechnika Śląska wygrał we własnej hali z NOSiR-em Nowy Dwór Mazowiecki 3:1. Gliwiczanki znajdują się na czołowych lokatach zaplecza Orlen Ligi, podczas gdy siatkarki Nowego Dworu są dopiero na przedostatniej pozycji z dorobkiem trzech punktów. Warto jednak podkreślić, że przyjezdne postawiły twarde warunki swoim rywalkom, zwłaszcza w dwóch pierwszych setach. W premierowej odsłonie dość niespodziewanie triumfowały siatkarki z Nowego Dworu, które wygrały na przewagi (25:27). Druga partia także dostarczyła wielu emocji w samej końcówce, chociaż w jej środkowej części zdecydowaną przewagę miał AZS (18:12). Rywalki walczyły jednak do końca i o mało nie wygrały kolejnego seta, ostatecznie przegrywając minimalnie (25:23). Mogło wydawać się, że ten pojedynek będzie miał taki sam scenariusz już do samego końca, lecz rozkojarzone z początku meczu gliwiczanki wróciły na właściwe obroty i w dwóch kolejnych partiach zdecydowanie dominowały, odnosząc swoje trzecie z rzędu zwycięstwo w lidze.

Wciąż z jednym zwycięstwem pozostają zawodniczki AZS Politechniki Opolskiej, które przegrały u siebie z WTS-em Solną Wieliczka 0:3. Podopieczne Andrzeja Stelmacha wyraźnie uległy w pierwszym secie (17:25). W następnych dwóch odsłonach opolanki spisywały się znacznie lepiej, ale za każdym razem decydujące słowo należało do WTS-u, który dzięki temu zwycięstwu awansował na trzecie miejsce w tabeli.