Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Długo oczekiwane zwycięstwo mielczanek

I liga K: Długo oczekiwane zwycięstwo mielczanek

fot. UKS SMS Szóstka Mielec

Siatkarki Szóstki Mielec pokonały WTS Włocławek 3:0 w meczu 1 ligi siatkówki. W ten sposób zbudowały sobie dystans nad ostatnim miejsce w tabeli. Nadal jednak ich sytuacja jest bardzo trudna.

To był pojedynek dwóch ostatnich zespołów w tabeli I ligi kobiet. Mielczanki musiały wygrać, by nie dać się wyprzedzić ekipie z Włocławka, którą kieruje między innymi ukraińska przyjmująca Anastasija Bajdiuk – córka Iriny, byłej zawodniczki czołowych polskich drużyn LSK, ale także dwukrotnej mistrzyni Azerbejdżanu.Poziom meczu nie zachwycał, brakowało finezyjnych zagrań, więcej było przypadku i błędów. Solidniejsze okazały się jednak mielczanki, które końcowe partie setów rozgrywały spokojniej i nie dopuszczały do gry na przewagi, pod presją. Nadal poważnym problemem w Szóstce jest przyjęcie zagrywki, które nie pozwala na sprawne rozgrywanie piłki do ataku. To pierwsza wygrana mielczanek po serii siedmiu porażek, ale też pierwsza wygrana w tym sezonie we własnej sali, trzecia wygrana w całym sezonie – druga z włocławiankami.

Sobotnie zwycięstwo pozwoliło Szóstce odskoczyć od ostatniego WTS-u na cztery punkty. Do bezpiecznego miejsca Szóstka traci sześć punktów, do play-off aż jedenaście. Regulamin spadków i awansów z I ligi siatkarek wskazuje, że po zakończeniu rundy zasadniczej ostatnie cztery drużyny z tabeli rozegrają play-out o utrzymanie. Dzisiaj wydaje się, że o utrzymanie zagrają zespoły z Mielca, Włocławka oraz Karpaty Krosno i Budowlani Toruń. Zagrożona wydaje się jeszcze drużyna Mazovii Warszawa.

Bilans mielczanek w meczach z tymi rywalami jest niepokojący. Szóstka pokonała dwukrotnie WTS Włocławek, ale u siebie przegrała z Karpatami, Budowlanymi, nie była w stanie też pokonać Mazovii Warszawa. Mecz z WTS-em Włocławek otworzył rundę rewanżową I ligi siatkarek, która będzie rozgrywana w szybkim tempie. Do końca grudnia zaplanowane są jeszcze trzy kolejki. W styczniu i lutym rozegrane zostanie kolejne dziewięć serii gier.

UKS Szóstka Mielec – WTS KDBS Bank Włocławek 3:0
(25:17, 25:18, 25:20)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: hej.mielec.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-12-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved