Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Dąbrowianki wciąż liderem, hit dla Solnej

I liga K: Dąbrowianki wciąż liderem, hit dla Solnej

Za nami już 23. kolejka zaplecza Ligi Siatkówki Kobiet. Doszło w niej aż do czterech pięciosetowych pojedynków, z czego najciekawszy odbył się w Poznaniu. W hicie kolejki siatkarki Energetyka uległy po tie-breaku Solnej Wieliczka. Na czele tabeli wciąż MKS Dąbrowa Górnicza.

Na inaugurację kolejki siatkarki Karpat Krosno podjęły Budowlanych Toruń. Starcie pomiędzy dziesiątym a jedenastym zespołem rozgrywek okazało się niezwykle zacięte, choć po dwóch pierwszych partiach to torunianki prowadziły 2:0. Nie potrafiły one jednak postawić kropki nad i. Dwie kolejne odsłony padły łupem krośnianek i do wyłonienia zwycięzcy meczu potrzebny był tie-break.  W nim po grze na przewagi 16:14 triumfowały ostatecznie siatkarki Budowlanych.

Do podziału punktów doszło też w Mielcu, gdzie zawodniczki UKS-u Szóstki Mielec podejmowały SMS PZPS Szczyrk. Gospodynie dobrze weszły w mecz, obejmując po pierwszej partii prowadzenie. Dwa kolejne sety należały jednak do przyjezdnych i to one miały szansę na zgarnięcie w tym starciu pełnej puli punktów. Nie wykorzystały jej i podopieczne Krystiana Pachlińskiego doprowadziły do tie-breaka, by po chwili cieszyć się ze zwycięstwa w tym spotkaniu. Mielczanki wciąż są przedostatnią ekipą tabeli, SMS PZPS Szczyrk pozostaje na ósmej pozycji.

W Warszawie z kolei BlueSoft Mazovia mierzyła się z AZS-em Uni Opole. W stolicy odbył się kolejny pięciosetowy pojedynek, a czwartą wygraną z rzędu zapisały na swoim koncie siatkarki z Opola. Opolanki miały w tym meczu szansę na zdobycie kompletu punktów. Prowadziły już bowiem 2:0, ale pozwoliły rywalkom na odrobienie strat. Ostatecznie więc kropkę nad i postawiły dopiero w tie-breaku, rozbijając w nim warszawianki do 7. Do zwycięstwa poprowadziła je Weronika Sobiczewska, która wybrana została MVP spotkania. W tabeli I ligi AZS Uni Opole pozostał po tym meczu na szóstym miejscu, BlueSoft Mazovia Warszawa zaś wciąż jest na dwunastym.

Równie zacięte było starcie w Poznaniu, gdzie wicelider tabeli Enea Energetyk rywalizował o kolejne punkty z będącą przed tą rundą spotkań na trzeciej pozycji 7R Solną Wieliczka. Hit kolejki nie rozczarował. Po dwóch pierwszych odsłonach wieliczanki prowadziły 2:0. Dwie kolejne partie padły jednak łupem poznanianek i o wyniku meczu decydowała piąty set. W nim walka nadal była zacięta. Po grze na przewagi ostatecznie triumfowały siatkarki Solnej. Mimo zdobycia dwóch oczek spadły one na czwartą pozycję w tabeli, Energetyk pozostaje wiceliderem.

Kolejne trzy punkty zapisały na swoim koncie siatkarki MKS-u Dąbrowa Górnicza. Tym razem wyższość lidera rozgrywek musiał uznać AZS Politechniki Śląskiej Gliwice, który nie ugrał z dąbrowiankami nawet seta. Gospodynie tylko w trzeciej partii nawiązały walkę z rywalkami, ustępując im jedynie na dwa oczka (23:25). W dwóch pierwszych przegrały wyraźnie – do 12 i 14. Gliwiczanki wciąż są dziewiątym zespołem tabeli. MKS zaś ma już trzy oczka przewagi nad drugim w zestawieniu Energetykiem Poznań.

Równie szybko z WTS-em Włocławek rozprawiły się zawodniczki Jokera Mekro Energoremont Świecie. One także do zwycięstwa nad rywalkami  potrzebowały tylko trzech partii, z czego najbardziej wyrównana była pierwsza. W niej bowiem beniaminek rozgrywek uległ „jedynie” 21:25. W kolejnych setach siatkarki ze Świecia nie miały dla przyjezdnych litości, rozbijając je do 12 i 15. WTS z zaledwie jedną wygraną na koncie pozostaje najsłabszym zespołem zestawienia. Joker Mekro Energoremont jest piąty.

Z trzech oczek cieszyły się też w miniony weekend siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów. Podopieczne Michała Betlei w czterech setach pokonały Wisłę Warszawa. Już po pierwszej partii objęły one prowadzenie, ale w kolejnej górą był zespół ze stolicy. Warszawianki też lepiej weszły w seta numer trzy, lecz tarnowianki szybko opanowały sytuację i przejęły inicjatywę. Wygrały tę odsłonę do 21, a w kolejnej zakończyły spotkanie, triumfując aż do 11. Zwycięstwo pozwoliło Azotom zrównać się punktami z Solną Wieliczka i wskoczyć na trzecie miejsce w tabeli. Warszawski zespół pozostał na siódmej pozycji.