Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Częstochowianki bez problemów pokonały w Tarnowie PWSZ

I liga K: Częstochowianki bez problemów pokonały w Tarnowie PWSZ

Zespół Częstochowianki Częstochowa pewnie pokonał na wyjeździe w meczu rozegranym awansem drużynę z Tarnowa. Gospodynie w żadnym z trzech setów nie zdołały przekroczyć bariery 20 punktów. – Nie zlekceważyłyśmy przeciwnika, tym bardziej, że w porównaniu do pierwszego meczu do tego zespołu doszły nowe zawodniczki – mówiła po meczu MVP tego spotkania, Emilia Oktaba.

Po wyrównanym początku pierwszego seta w polu zagrywki po stronie zespołu z Częstochowy pojawiła się Angela Mroczek i przyjezdne odskoczyły na sześć punktów, obejmując prowadzenie 13:7. Gdy tarnowianki odrobiły część strat (11:15) grę przerwał trener gości, Andrzej Stelmach. Po przerwie częstochowianki zdobył dwa punkty ponownie powiększając przewagę, której nie oddały już do końca seta. Zespół gości miał piłkę setową przy stanie 24:17, skutecznie jeszcze zaatakowała z wykorzystaniem bloku Julita Molenda, po chwili jednak tarnowianki były bezradne wobec plasu Oliwii Sieradzkiej i Częstochowianka objęła prowadzenie w meczu.

W drugim secie od samego początku w miejsce Julity Molendy na boisku pojawiła się Magdalena Szabó, mimo to częstochowianki wykorzystując błędy rywalek i grając ofiarnie w obronie szybko wyszły na prowadzenie 5:1. Przyjezdne cały czas utrzymywały bezpieczną, kilkupunktową przewagę (11:7, 15:11), w końcówce jednak odskoczyły jeszcze bardziej. Trener Łukasz Marciniak próbował zmian, ale świetnie na środku siatki i w bloku radziła sobie Emilia Oktaba i zespół gości piłkę setową miał przy stanie 24:16. Seta wynikiem 25:17 dla Częstochowianki zakończył atak z lewego skrzydła Angeli Mroczek i było już 2:0.

Trzeciego seta lepiej rozpoczęły tarnowianki (3:1), ale przyjezdne błyskawicznie odrobiły straty i doprowadziły do remisu 4:4. Gospodynie raz jeszcze spróbowały odskoczyć (10:8), ale też udało się to tylko na chwilę. Przy stanie 12:11 dla gości o przerwę poprosił trener Łukasz Marciniak, niewiele to jednak pomogło, bowiem trzy kolejne wymiany wygrały również częstochowianki. Po skutecznym bloku na Dominice Minicz przyjezdne prowadziły już 19:14 i pewnie zmierzały do wygranej za trzy punkty. Pogoń gospodyń pozwoliła zmniejszyć straty do trzech punktów (19:22), ale od tego momentu tarnowianki nie był już w stanie zdobyć punktu. Punktowały za to Oliwia Sieradzka i Emilia Oktaba, a w ostatniej akcji Magdalena Szabó zaatakowała w siatkę i PWSZ Tarnów przegrał wyraźnie całe spotkanie 0:3.

– Nie zlekceważyłyśmy przeciwnika, tym bardziej, że w porównaniu do pierwszego meczu do tego zespołu doszły nowe zawodniczki, zmienił się też trener, więc spodziewałyśmy się zmian – mówiła po meczu Emilia Oktaba, która została wybrana najlepszą zawodniczką tego meczu. – Wiedzieliśmy, że trzeba było być bardzo skoncentrowanym i zdeterminowanym, bo dziewczyny z Tarnowa na pewno chciały się nam zrewanżować – dodał trener Andrzej Stelmach. Nie zagrał nam system blok-obrona, dużo piłek nas zaskakiwało, takich, które nie powinny nas zaskoczyć. Zabrakło nam w całym meczu dyscypliny i konsekwencji – skomentował trener PWSZ Łukasz Marciniak.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – Galeria Jurajska Częstochowianka Częstochowa 0:3
(18:25, 17:25, 19:25)