Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Częstochowianka z planową wygraną w Ostrowcu Św.

I liga K: Częstochowianka z planową wygraną w Ostrowcu Św.

fot. Michał Szymański

Siatkarki Częstochowianki do przedostatniego w tabeli KSZO udały się po wygraną i założenia wypełniły według planu. Ostrowczanki nie postawiły im trudnych warunków i nie przeciwstawiły się mocno. Całe spotkanie zakończyło się po rozegraniu trzech setów.

Choć to KSZO odskoczyło jako pierwsze po dwóch akcjach Kamili Dyduły, to chwilę później do głosu doszły rywalki. M.in. Magdalena Ociepa dwukrotnie punktowała blokiem i na prowadzeniu były już przyjezdne. Przy jej zagrywce Częstochowianka dopisywała kolejne punkty. Ociepa sam punktowała tym elementem. Do tego Wioletta Lach dołożyła blok i kontrę. Ekipa gości coraz mocniej dominowała na boisku. Dobrze w ataku spisywała się Hanna Łukasiewicz, a rywalki miały ogromne problemy z wyprowadzeniem skutecznej akcji. Popełniały też błędy. Dystans rósł z każdą chwilą, a w ostatnich minutach różnica była ogromna. Całą partię zakończyła udaną zagrywką Wiktoria Szumera.Drużyna gości szła za ciosem od pierwszych akcji drugiego seta, a po atakach Ociepy oraz Szumery, a także autowym zbiciu Kai Klepacz prowadziły 4:1. Izabela Klekot próbowała dwoma akcjami w ataku i bloku poderwać swój zespół, jednak od razu odpowiedziały rywalki. Seria zagrywek Stroińskiej zakończyła się jej asem serwisowym. Po drugiej stronie tym elementem próbowała zagrać Weronika Gierszewska, ale po jej udanym serwisie serię punktów zanotowała Częstochowianka. W ataku szalała m.in. Szumera, a punkt za punktem wpadał na konto gości dzięki serwisom Agaty Pietrzykiewicz. Ona sama w ten sposób zdobyła dwa punkty. Już do końca odsłony karty na boisku rozdawała tylko Częstochowianka, a seta zakończył atak Szumery.

Kolejnego od punktu zza linii końcowej otworzyła Izabela Matyszczak. Od razu swoje możliwości serwisowe zaprezentowała jednak Martyna Kmuk i to KSZO prowadziło 3:1. Następny punkt do nadwyżki dołożyła też kontrą Klekot. Wszystko się jednak zmieniło, gdy w polu zagrywki stanęła Stroińska. Sama tym elementem zdobyła trzy punkty i choć Monika Kawa i Martyna Kmuk w kolejnych akcjach udanie kontratakowały, to w kolejnych akcjach znowu serię punktów zapisały na swoim koncie przyjezdne. Im bliżej końca tym obie ekipy coraz mocniej wymieniały ciosy z pola zagrywki. Gdy dwa razy punktowała stamtąd Kmuk, wydawało się, że miejscowe może podejmą jeszcze walkę w tej odsłonie. Wtedy jednak asa serwisowego posłała na ich stronę Agata Pietrzkiewicz, a w ostatnich akacjach KSZO zanotowało serię błędów. Ostatnie słowo w tym starciu należało do blokującej Szumery.

KSZO Ostrowiec Św. – Częstochowianka Częstochowa 0:3
(10:25, 18:25, 19:25)

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved