I liga K: Częstochowianka z kompletem punktów, SMS z setem

Dość nierówny, choć momentami bardzo zacięty był mecz przedostatniej kolejki I ligi kobiet rozgrywany w Częstochowie. Miejscowa Częstochowianka podejmowała w nim młode siatkarki SMS-u Szczyrk i pokonała je w czterech setach. Uczennice bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie, wygrywając partię premierową, to było jednak wszystko na co pozwoliły im rywalki.

Zespół ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego znakomicie wypadł w pierwszym secie, w którym szybko uzyskał przewagę. W tej części meczu zawodniczki SMS PZPS notowały wysoką skuteczność przede wszystkim w ataku. Bliźniaczo wyglądała partia druga, ale… w roli drużyny dyktującej warunki wystąpiły gospodynie. Te zdecydowanie poprawiły swoją skuteczność i nie marnowały okazji w ataku. Taki przebieg meczu zwiastował dalsze emocje i te w istocie się pojawiły.

Odsłona trzecia to równorzędna walka do stanu 20:19 dla Częstochowianki i jej wyższość w kluczowych fragmentach. Obie drużyny wymieniały się atakami, a także pomyłkami, głównie w polu zagrywki. Na tie-breaka zanosiło się natomiast w kolejnym secie.  Siatkarki SMS-u ponownie były skuteczniejsze, wykorzystywały większość dodatkowych szans w kontrze, a swoich akcji nie kończyły miejscowe. Podopieczne trenerów Wiesława Popika i Miłosza Majki prowadziły 19:15, a później nawet 24:22. Drużynie ze Szczyrku nie udało się wykorzystać kolejnych piłek setowych,  a niska efektywność na siatce sprawiła, że kluczowe oczka zdobyły siatkarki spod Jasnej Góry, triumfujące w sobotni wieczór 3:1.

W ekipie ze Szczyrku najwięcej punktów zanotowały Martyna Borowczak i Karolina Drużkowska – odpowiednio 18 i 13. Rywalki były nieznacznie lepsze w każdym siatkarskim elemencie, m.in. prowadziły 8:5 w punktowych zagrywkach, czy 14:11 w blokach.

(15:25, 25:16, 25:20, 27:25)