Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Częstochowianka na fali, porażka SAN-Pajdy

I liga K: Częstochowianka na fali, porażka SAN-Pajdy

Drugiej porażki z rzędu doznał beniaminek I ligi kobiet – SAN-Pajda Jarosław. Tym razem jarosławianki przegrały we własnej hali z Częstochowianką Częstochowa 0:3. Przyjezdne dominowały w każdym elemencie siatkówki, wygrały piąty mecz w sezonie i pozostały na piątym miejscu w tabeli.

Od samego początku meczu obie drużyny grały punkt za punkt, obie też popełniły wiele błędów własnych, wynik oscylował wokół remisu (3:3, 5:5). Po kontrataku ekipa spod Jasnej góry prowadziła jednym punktem 8:7, do remisu doprowadziła Aleksandra Dudek (8:8). Przyjezdne z Częstochowy lepiej zagrały na siatce, punktowały w bloku i przy stanie 10:12 o przerwę na żądanie poprosił trener Piotr Pajda. Nie przyniosło to żadnych rezultatów, przy stanie 10:15 o drugą przerwę poprosił szkoleniowiec zespołu z południowo-wschodniej Polski. Po niej sygnał do odrabiania strat dała Aleksandara Dudek, przy jej serii gospodynie zniwelowały straty do jednego punktu (17:18). W końcówce przy serii Katarzyny Saj miejscowe siatkarki odrobiły straty i doprowadziły do remisu 24:24. Ostatnie słowo należało do drużyny spod Jasnej Góry, skutecznie zagrała ona w bloku i wygrała tego seta 26:24.

Częstochowianki poszły za ciosem, kontrataki zamieniały w punkty i po tym jak asem serwisowym popisała się Oliwia Sieradzka prowadziły 8:4, a po kolejnym punkcie Hanny Łukasiewicz 10:4. Trener gospodyń w szybkim czasie wykorzystał dwie przerwy na żądanie, lecz niczego to nie zmieniło. Gospodynie popełniły błędy w przyjęciu, dopiero Katarzyna Saj przerwała punktową serię gości (5:12). Słaba gra w przyjęciu przełożyła się na mało skuteczną grę w ataku, po asie serwisowym zespołu z Częstochowy było 17:7 dla ekipy gości. Bezradne biszkopty oddały tego seta bez walki i zostały w nim rozgromione, w roli głównej wystąpiła Oliwia Sieradzka, a seta atakiem zakończyła Magdalena Ociepa.

Jarosławianki na początku prowadziły 2:0, po czym w ich grę po raz kolejny wkradła się nerwowość. W dalszym ciągu gospodynie miały problemy z przyjęciem, co przełożyło się na mało skuteczną grę w ataku. Podobnie jak to miało miejsce w pierwszym secie wynik przez dłuższy czas był remisowy (5:5, 7:7). Po zagrywkach Katarzyny Brydy SAN-Pajda odskoczył na trzy punkty (10:7). Role na boisku odwróciły się, punktowy blok Katarzyny Saj dał gospodyniom czteropunktową przewagę (13:9), ich liderką była Katarzyna Bryda (17:13). Przyjezdne z Częstochowy nie poddawały się, postawiły szczelny blok, zniwelowały straty do jednego punktu (18:19). Był to moment zwrotny tego seta, jarosławianki stanęły w miejscu, ich gra była czytelna. Po asie serwisowym Oliwii Sieradzkiej tablica wyników wskazała prowadzenie zespołu gości 23:21, a po błędzie przyjezdnych był remis 23:23. Ostatecznie z trzech punktów mogły cieszyć się podopieczne trenera Andrzeja Stelmacha, mecz atakiem zakończyła Oliwia Sieradzka.

SAN-Pajda Jarosław – Galeria Jurajska Częstochowianka Częstochowa 0:3
(24:26, 16:25, 23:25)