Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Częstochowianka Częstochowa wywalczyła awans do I ligi

II liga K: Częstochowianka Częstochowa wywalczyła awans do I ligi

fot. Częstochowianka Częstochowa

W ostatnim dniu turnieju finałowego II ligi kobiet w Nowym Dworze Mazowieckim zespół SAN-Pajdy Jarosław przypieczętował awans z pierwszego miejsca gromiąc UŻKPS Kościan w trzech szybkich setach. W ostatnim meczu decydującym o bezpośrednim awansie Częstochowianka Częstochowa dość niespodziewanie pokonała NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 3:1 i uzupełniła stawkę pierwszoligowców w przyszłym sezonie.

W meczu SAN-Pajdy Jarosław z UKŻPS-em Kościan zbyt wielu emocji nie było. Mające już zapewniony awans do I ligi podopieczne trenera Piotra Pajdy nie zlekceważyły rywala i do meczu podeszły bardzo poważnie. W pierwszym secie rozbiły rywala 25:15, a w kolejnych setach ich przewaga była jeszcze wyraźniejsza.Jarosławianki pewnie kończyły swoje akcje, nie było dla nich zmarnowanych piłek. Sety wygrane do 10 i 8 obrazują różnicę, jaka dzieliła obie drużyny w tym turnieju. Zespół SAN-Pajdy zapewnił sobie tym samym pierwsze miejsce w turnieju finałowym, UKŻPS wyjechał z Nowego Dworu Mazowieckiego bez wygranego seta w trzech spotkaniach.

W meczu decydującym o drugim miejscu w turnieju i awansie do I ligi kobiet NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki zmierzył się z Częstochowianką. Początek pierwszego seta należał do gospodyń, które wyszły na czteropunktowe prowadzenie (9:5). Dobrze grające blokiem nowodworzanki utrzymywały przewagę. Przy stanie 17:11 dla NOSiR-u trener Anita Krzyczmonik zdecydowała się przerwać grę i przywołała swój zespół do ławki rezerwowych. Niewiele to pomogło, gospodynie nie zwalniały i ich przewaga po ataku Żanety Kokoszki wzrosła do 11 punktów (23:12). Częstochowianki zdobyły jeszcze kilka punktów, ale ostatecznie po błędzie rywalek wygrały pierwszego seta 25:16.

Początek drugiej partii należał do przyjezdnych, ale trener Bartosz Kujawski poprosił o przerwę już przy stanie 2:5 i po chwili na tablicy wyników widniał remis 6:6. Dobre serwisy Agaty Pierzkiewicz znów pozwoliły częstochowiankom na odskoczenie na kilka punktów (10:14). Od stanu 15:19 częstochowianki nagle jednak stanęły, popełniając sporo błędów i to gospodynie wygrały cztery kolejne wymiany, doprowadzając do remisu. W końcówce więcej zimnej krwi zachowały jednak przyjezdne, które po ataku Angeli Mroczek wygrały 25:23, doprowadzając do remisu. W trzeciej partii do stanu 10:10 trwała wyrównana walka, ale gdy tylko częstochowianki odskoczyły na trzy punkty, grę natychmiast przerwał trener NOSiR-u. Nowodworzanki miały jednak spore problemy z przyjęciem zagrywki i przy stanie 10:16 trener Kujawski wykorzystał już swoją drugą przerwę. Rozpędzonych częstochowianek nie można było już zatrzymać. Pewnie wygrały tę partię do 17 i objęły prowadzenie w meczu.

Od początku czwartego seta przyjezdne miały spory problem ze sforsowaniem bloku NOSiR-u i gospodynie szybko wyszły na prowadzenie 8:3.Częstochowianki nie zamierzały jednak rezygnować. Dzięki dobrej grze w obronie i skutecznym atakom Agaty Pietrzkiewicz doprowadziły do remisu 13:13. Ofiarna gra w obronie przyjezdnych sprawiła, że nowodworzanki przestały już chyba wierzyć w końcowy sukces. Gospodynie coraz częściej się myliły i przegrywały już 19:22. Sytuacyjna piłka, która spadła w boisku NOSiR-u dała Częstochowiance wygraną 25:21 i upragniony awans do I ligi kobiet.

wyniki niedzielnych meczów:
SAN‐Pajda Jarosław – UŻKPS Kościan 3:0
(25:15, 25:10, 25:8)
NOSiR Nowy Dwór Maz. – Częstochowianka Częstochowa 1:3
(25:16, 23:25, 17:25, 21:25)

Zobacz również:
Wyniki i tabela turnieju finałowego II ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved