Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Czas na 11. kolejkę z hitem w Tarnowie

I liga K: Czas na 11. kolejkę z hitem w Tarnowie

W sobotę i w niedzielę rozegrana zostanie 11. już kolejka I ligi kobiet. W hitowym meczu Grupa Azoty PWSZ Tarnów zmierzy się z 7R Solną Wieliczka, ciekawie może być także w Świeciu, gdzie miejscowy Joker Mekro Energoremont zagra z Wisłą Warszawa.

Enea Energetyk Poznań zmierzy się w sobotę u siebie z SMS-em Szczyrk. Poznanianki z bilansem dwóch porażek i ośmiu zwycięstw są wiceliderem tabeli. Uczennice ze Szczyrku także radzą sobie jak dotąd całkiem nieźle, z wynikiem 6 wygranych i 4 porażek zajmują miejsce 6. Poznanianki przystąpią do tego meczu nieco podrażnione porażką z liderem z Wieliczki, SMS Szczyrk w ostatniej kolejce zaś pewnie pokonał Szóstkę Mielec. Teoretycznie to podopieczne Marcina Patyka będą faworytkami, ale ambitna młodzież trenowana przez Wiesława Popika i Waldemara Kawkę zrobi zapewne wszystko, aby postawić wyżej notowanym oponentkom jak najwyższą poprzeczkę. – Nie możemy lekceważyć młodego wieku naszych przeciwniczek, ponieważ to krajowa elita. To właśnie my będziemy musiały wykazać się doświadczeniem, żeby wywalczyć kolejne, ważne ligowe punkty. Nastawienie przed sobotnim meczem jest jak zwykle bojowe i standardowo będziemy chciały pokazać się z jak najlepszej strony. Wielkim atutem jest fakt, że gramy na swoim parkiecie z ogromnym wsparciem naszych kibiców! Emocje gwarantowane, także zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie – mówi na łamach strony klubowej Barbara Cembrzyńska, środkowa Enei Energetyka Poznań.Do prawdziwego hitu dojdzie w Tarnowie, gdzie Grupa Azoty PWSZ Tarnów w derbach Małopolski podejmie liderki z Wieliczki. Podopieczne Michała Betlei są aktualnie na trzecim miejscu w ligowej tabeli, zaś 7R Solna nie przegrała jeszcze meczu. Czy to właśnie tarnowianki będą tym pierwszym zespołem, który pokona lidera? Na pewno zapowiada się bardzo ciekawe widowisko, w którym wydaje się będą decydowały niuanse. Ostatnio tarnowianki broniły piłek meczowych w starciu z Wisłą Warszawa, ale wygrały spotkanie. Solna zaś, przypomnijmy, po tie-breaku wygrała z Energetykiem. Bardzo ważne spotkanie rozegra Wisła Warszawa, która będzie chciała przełamać się po trzech porażkach z rzędu, ogólnie ma ich już pięć. Żeby nie stracić kontaktu z czołówką, stołeczna ekipa musi wygrać i zapunktować w Świeciu, ale łatwo na pewno im nie będzie, podopieczne Marcina Wojtowicza wygrały w tym sezonie już siedem razy przy trzech porażkach. W ostatniej kolejce Joker pokonał na wyjeździe 1:3 WTS Włocławek. Wydaje się, że to właśnie świetnie spisująca się ekipa ze Świecia będzie faworytem, mimo iż do tej pory z Wisłą nie wygrywały. Nie będzie to jednak jednostronny mecz, całkiem realny jest podział punktów.

Trudno o kolejne punkty może być zamykającej tabelę drużynie z Włocławka, bowiem zmierzy się z KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. Włocławianki z bilansem 1 wygranej i 9 porażek zamykają tabelę, gliwiczanki zaś wygrały sześć spotkań i przegrały cztery. Plasują się na siódmym miejscu i będą zdecydowanym faworytem sobotniego meczu. W ostatnim pojedynku ekipa trenera Czapli uległa drużynie z Dąbrowy Górniczej 1:3. Włocławianki zaś uległy 1:3 zespołowi ze Świecia. – Z tymi ostatnimi drużynami gra się bardzo ciężko. Są bowiem nieprzewidywalne i trudno się do takiego meczu przygotować. Wierzymy jednak, że nasza hala po tym meczu dalej będzie niezdobyta w tym sezonie – mówi Iga Piątek na łamach strony klubowej. MKS Dąbrowa Górnicza jest zespołem wyżej notowanym od Karpat PWSZ MOSiR Krosno Glass. Podopieczne trenera Adama Grabowskiego wygrały do tej pory sześć spotkań, przegrały trzy, rywalki zaś mają bilans dwóch wygranych i ośmiu porażek. Zespoły zajmują odpowiednio 5. i 11. miejsce. Wydaje się, że dąbrowianki pewnie powinny sięgnąć po trzy punkty. To spotkanie odbędzie się w niedzielę. Karpaty ostatnio przegrały z Budowlanymi Toruń 2:3, zaś dąbrowianki pokonały akademiczki z Gliwic.

Ciekawe starcie może być także wśród ekip z dołu tabeli, gdzie Mazovia Warszawa zagra z Budowlanymi Toruń, oba zespoły w tabeli dzielą cztery punkty. Mazovia w ostatniej kolejce pokonała ekipę z Mielca, zaś torunianki na pewno są podbudowane ostatnią wygraną z Karpatami, to była ich pierwsza wygrana w sezonie, zaś Mazovia ma na koncie dwa zwycięstwa. To będzie mecz o „sześć punktów”, a emocji na pewno nie zabraknie. Uni Opole teoretycznie będzie faworytem starcia z Szóstką Mielec, opolanki mają jak do tej pory bilans sześciu zwycięstw i czterech porażek, zaś podopieczne Romana Murdzy wygrały jak dotąd tylko dwa razy. Teoretycznie to Uni Opole jest faworytem, ale Szóstka zapewne broni nie złoży i będzie walczyła o kolejne oczka do tabeli.

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi Kobiet

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved