Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Błyskawiczny triumf Częstochowianki

I liga K: Błyskawiczny triumf Częstochowianki

fot. Tomasz Schenk

Galeria Jurajska Częstochowianka Częstochowa w ramach trzeciej kolejki I ligi kobiet podejmowała zespół Grupy Azoty PWSZ Tarnów. Od początku do końca inicjatywa leżała po stronie gospodyń, które szybko, łatwo i przyjemnie wygrały cały mecz 3:0, w żadnym z setów nie pozwalając rywalkom dobrnąć do granicy 20 oczek.

Już na początku spotkania dobry serwis pozwolił gospodyniom odskoczyć, a tarnowianki miały problem ze skończeniem swojej akcji (2:7). Obraz gry się nie zmieniał, cały czas na prowadzeniu utrzymywały się zawodniczki Częstochowianki (13:6). CAły czas inicjatywa leżała po stronie miejscowych, którym wychodziło praktycznie wszystko (17:7). Chociaż Jedynka Tarnów starała się jeszcze poderwać do walki, między innymi dobrym blokiem i udaną kiwką (15:20), to ich błąd sprawił, że piłkę setową miały miejscowe (24:16), kończąc premierową partię blokiem.To częstochowianki już na początku drugiej odsłony mogły cieszyć się z przewagi (6:2), a rywalki nie mogły znaleźć recepty na lepiej dysponowane gospodynie (5:12). Kolejne udane zagrania Częstochowianki jedynie pogrążały zawodniczki z Tarnowa, które problemy miały już w przyjęciu (7:22). Nawet jeśli miały okazję do ataku, to go nie kończyły (7:23). Kolejna autowa akcja dała ekipie Andrzeja Stelmacha piłkę setową (24:8), które tę partię zakończyły dynamicznym atakiem ze środka.

Pierwsze pięć akcji trzeciej części meczu padło łupem Częstochowianki, trener Michał Betleja błyskawicznie wziął czas. Jego podopieczne co prawda odrobiły dwa oczka (8:11), a nawet nawiązały kontakt punktowy (11:12), ale potem znów odskoczyły siatkarki spod Jasnej Góry (17:14) i nie dały juz sobie wyrwać prowadzenia (23:16). Przy stanie 24:17 siatkarki Andrzeja Stelmacha miały piłkę meczową, już zepsuty atak rywalek pozwolił im pewnie triumfować również w tej odsłonie.

MVP: Oliwia Sieradzka

Galeria Jurajska Częstochowianka Częstochowa – Grupa Azoty PWSZ Jedynka Tarnów 3:0
(25:17, 25:9, 25:17)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved