Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Błyskawiczne zwycięstwo PWSZ Tarnów

I liga K: Błyskawiczne zwycięstwo PWSZ Tarnów

Trzecie zwycięstwo zapisały na swoim koncie siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów. Podopieczne trenera Michała Betlei w trzech setach pokonały WTS Włocławek i pewnie zgarnęły trzy punkty. – Musiałyśmy to wygrać, byłyśmy zdecydowanym faworytem i dla nas inny wynik nie wchodził w grę – przyznała po meczu Joanna Sikorska.

Godzinę potrzebowały tarnowskie siatkarki Grupy Azoty PWSZ, aby pokonać w trzech setach swojego rywala. Zespół WTS-u Włocławek nie miał sposobu na dobrze grające zawodniczki z Tarnowa. W pierwszym secie gospodynie pozwoliły rywalkom zdobyć zaledwie dziewięć punktów, w kolejnych dwóch partiach po 12.

Tak jest ułożony terminarz, że mamy w sezonie cztery mecze w środę i trzeba to po prostu zagrać. Wiadomo, że zmęczenie się nakłada, ale nie jest tak źle. Podeszłyśmy bardzo mocno skupione do tego meczu, bardzo chciałyśmy w końcu wygrać 3:0, to jest nasze pierwsze zwycięstwo w trzech setach. Dziewczyny z Włocławka próbowały i walczyły na tyle, na ile mogły, ale my ten mecz po prostu musiałyśmy wygrać i to jak najmniejszym nakładem sił, bo za chwilę jedziemy do Warszawy i tam też będziemy walczyć o zwycięstwo – mówiła po meczu zawodniczka PWSZ, Joanna Sikorska.

WTS Włocławek nie sprawił tarnowiankom zbyt wielu kłopotów. – To są młode dziewczyny, są beniaminkiem w I lidze, tak naprawdę niektóre dopiero zaczynają grać w seniorską siatkówkę. My mamy swój cel w tym sezonie i musiałyśmy pokazać, kto tutaj jest lepszy. Musiałyśmy to wygrać, byłyśmy zdecydowanym faworytem i dla nas inny wynik nie wchodził w grę – przyznała Sikorska.

Obecnie tarnowski zespół awansował na trzecie miejsce w tabeli ligowej. W najbliższą sobotę Grupa Azoty PWSZ Tarnów wyjedzie do stolicy, gdzie zagra z Wisłą Warszawa. – Życzę nam tego, żebyśmy weszły jeszcze na ten dobry tor grania, bo jeszcze do tej pory nie pokazałyśmy takiej swojej stuprocentowej siatkówki – stwierdziła Joanna Sikorska. – Końcówka I rundy na pewno będzie wymagająca. Będziemy robiły wszystko, by wygrywać u siebie, urwać punkty na wyjeździe. Wiadomo, że przed nami jeszcze II runda, mecze rewanżowe i play-off, ale pomalutku zmierzamy do tego, by osiągnąć swój cel – dodała.

To był bardzo dobry mecz dziewczyn. To są mecze, które nieraz mogą się źle kończyć, bo poziom koncentracji może spaść, patrząc na przeciwnika, który nie zawsze sobie radzi w elementach technicznych. Łatwiej się gra z mocną drużyną, trzeba się skoncentrować, a ze słabszym rywalem ta koncentracja jest zawsze zachwiana. Dziewczyny pokazały, że umieją grać dojrzale i zdecydowanie – ocenił to spotkanie trener tarnowianek, Michał Betleja. – Wiele razy powtarzałem, że w tej lidze nie ma łatwych przeciwników. Czy Solna, czy Wisła Warszawa będą chciały z nami wygrać, mają duże aspiracje – dodał szkoleniowiec przed kolejnymi spotkaniami, które czekają zespół PWSZ.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – WTS Włocławek 3:0
(25:9, 25:12, 25:12)