Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Bezproblemowa wygrana Wisły Warszawa

I liga K: Bezproblemowa wygrana Wisły Warszawa

Siatkarki Wisły Warszawa pokonały w środę na wyjeździe KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:0 i tym samym zagwarantowały sobie pozycję lidera I ligi po zakończeniu fazy zasadniczej. Cały mecz trwał niewiele ponad godzinę.

Pierwsza partia była bardzo wyrównana do stanu po 19:19. Wisła w tym okresie gry tylko trzykrotnie miała większą przewagę niż 1 punkt (2:0, 10:8 i 15:13), jednak końcówka tego seta pokazała różnicę klas między oboma zespołami. Wisła wygrała go do 21. Druga odsłona nie zaczęła się najlepiej dla Wisły, która kilkukrotnie przegrywała nawet czterema oczkami (4:8, 5:9, 6:10 i 7:11). Potem jednak dzięki bardzo dobrej grze Moniki Gorzewskiej warszawskie syreny odrobiły straty i doprowadziły do remisu. Końcówka tej partii była bardzo zbliżona do zakończenia pierwszego seta. Od stanu 21:21 Wisła pozwoliła swoim rywalkom zdobyć tylko jeden punkt i wygrała 25:22. Trzeci set był już tylko potwierdzeniem przewagi w tym meczu Wisły. Zawodniczki trenera Mirosława Zawieracza dzięki skutecznym atakom Joanny Sobczak i świetnej postawie w polu zagrywki Marty Wellny już na początku prowadziły 5:1. W tym momencie akademiczki straciły już chyba nadzieję na dobry występ w tym meczu. Kolejne akcje potwierdzały ogromną dominację Wisły, która od stanu 15:7 zdobyła 6 punktów z rzędu. Ostatecznie Wisła cieszyła się ze zwycięstwa 25:11 i w całym meczu 3:0.

– W pewnym momencie na tablicy widniał wynik 21:7. To mówi samo za siebie. Bardzo się cieszę, że udało nam się gładko wygrać – powiedziała po meczu przyjmująca Wisły, Marta Wellny. Dzięki zwycięstwu nad KŚ AZS Politechniki Ślaskiej Gliwice Wisła zagwarantowała sobie pozycję lidera I ligi po zakończeniu fazy zasadniczej. – Bardzo się cieszę, że moje zawodniczki po meczu z Chemikiem Police podeszły do rywalizacji na parkietach I ligi z dużą koncentracją – chwalił po meczu swoje siatkarki trener Mirosław Zawieracz.

AZS Politechniki Śląskiej Gliwice – Wisła Warszawa 0:3
(21:25, 22:25, 11:25)