Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Bez niespodzianki w Gliwicach, pewny triumf Jokera

I liga K: Bez niespodzianki w Gliwicach, pewny triumf Jokera

Nie było niespodzianki w Gliwicach. Niepokonana w tym sezonie drużyna Jokera wygrał z AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:0. W drugim i trzecim secie akademiczki z Gliwic miały sporo dobrym momentów, ale po raz kolejny popełnił zbyt dużo prostych błędów, które nie zdarzały się siatkarkom ze Świecia i to lider ligowej klasyfikacji cieszył się z pewnego zwycięstwa.

Gospodynie sobotniego meczu liczyły jednak, że każda seria kiedyś musi się skończyć i stanie się to za ich sprawą. Na początku pierwszego seta gliwiczanki nawiązały walkę z liderkami do wyniku 7:8. Potem jednak świecianki zaczęły budować przewagę, wygrywając dość pewnie tę część meczu 25:15 i nie pozwalając na zbyt wiele gospodyniom tego spotkania.

W drugiej odsłonie akademiczki już były równorzędnymi rywalkami dla Jokera. Największa przewaga dla gości miała miejsce w połowie tej odsłony, kiedy to Joker prowadził 14:10.  Potem gliwiczanki co prawda nawiązały walkę, ale seta wygrały ponownie przyjezdne, tym razem 25:22.

Na początku trzeciej odsłony grano punkt za punkt, jednak szybko zawodniczki ze Świecia odskoczyły na pięć oczek i przy wyniku 9:4 Wojciech Czapla wykorzystał pierwszą przerwę. W pewnym momencie Joker prowadził już 13:6 i wydawało się, że będzie to szybki set. Tymczasem akademiczki odrobiły większość strat i przy wyniku 10:14 na korzyść przyjezdnych, trener tej drużyny przerwał grę. Po wznowieniu gry punkt zdobyły gliwiczanki, ale kolejne wywalczyły już świecianki, przejmując pełną kontrolę nad tą odsłoną i meczem. W kulminacyjnym momencie Joker prowadził 20:12. Wtedy na zagrywce stanęła Ola Trojan i udało się odrobić  aż pięć oczek. Bardzo dobrze w tym okresie gliwiczanki grały blokiem. Po asie serwisowym Trojan – trener gości wykorzystał drugą przerwę. Po wznowieniu gry zawodniczka Jokera przy ataku nie trafiła w boisko, ale potem, po bloku akademiczek piłka wylądowała  za linią boczną i świecianki odskoczyły znów na cztery oczka (22:18). Pierwszą i drugą piłkę meczową udało się obronić, ale ostatecznie skończyło się  wynikiem 25:21 dla Jokera.

AZS Politechniki Śląskiej Gliwice – Joker Mekro Energoremont Świecie 0:3
(15:25, 22:25, 21:25)