Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Beniaminek lepszy od Jokera

I liga K: Beniaminek lepszy od Jokera

Już były w ogródku, już witały się z gąską – tak można określić mecz Jokera z NOSiR-em. Świecianki w starciu rozgrywanym w Nowym Dworze Mazowieckim prowadziły już 2:0 w setach, by następnie oddać inicjatywę przeciwniczkom. Beniaminek rozgrywek doprowadził do tie-breaka, w którym ekipa gości także miała swoje szanse na wygraną, ale ich nie wykorzystała. Dwa punkty powędrowały więc na konto gospodarzy.

Jokerki pojechały do Nowego Dworu Mazowieckiego w dziesięcioosobowym składzie. Z powodu problemów zdrowotnych w busie zabrakło Katarzyny Wenerskiej, Katarzyny Siwek i Karoliny Gajewskiej. Brak pierwszej rozgrywającej okazał się kluczowy dla całego spotkania, choć po stronie ekipy ze Świecia zaczęło się ono przyzwoicie. Pierwszego seta drużynie gości udało się wygrać szczęśliwie, choć długo w nim przegrywały, a inicjatywa należała do NOSiR-u. To drużyna gości miała pierwszą piłkę setową w górze, jednak nie wykorzystała swojej szansy, a Joker wygrał w premierowej odsłonie do 24.

Druga odsłona to też wahania wyniku. Ekipa gości zaczęła ją od bardzo dobrej gry i prowadzenia 5:0, by niedługo później przegrywać 13:14. Od połowy partii siatkarki ze Świecia zaczęły dominować, odskakując na 19:15, by finalnie wygrać w secie do 19. Wydawało się, że po dwóch wygranych partiach zespół przyjezdny nie odpuści i zakończy mecz wygraną. Tymczasem beniaminek walczył dalej. Sygnał do ataku miejscowym dały Anna Sołodkowicz i Małgorzata Zaciek, które w całym meczu zdobyły po 22 punkty. Tymczasem zespół gości miał problemy z kończeniem swoich ataków. Słabo funkcjonowało rozegranie i lewe skrzydło. NOSiR seta numer trzy zaczął od prowadzenia 5:0. Później przewaga wahała się na granicy 2-4 punktów na korzyść ekipy gospodarzy. Dwukrotnie świecianki potrafiły złapać kontakt (13:14, 17:18), ale przeciwniczki nie pozwoliły im na więcej i wygrały tę partię do 21.

Z kolei w następnej siatkarki z Nowego Dworu Maz. zdemolowały rywalki. Spisując się dużo lepiej od Jokera w każdym elemencie, wykorzystując jego błędy i niedociągnięcia, NOSiR wygrał w secie 25:12. Zwycięzcę całego spotkania miał więc wyłonić tie-break. Tego świecianki zaczęły źle, pozwalając rozpędzonym rywalkom narzucić swój rytm gry. W drużynie gości nadal dawała o sobie znać nieskuteczność. Później przyjezdne powoli odrabiały straty, coraz mocniej naciskając na przeciwniczki. NOSiR zaczął grać bardziej nerwowo, co dało Jokerowi prowadzenie 10:8. Świecianki nie poszły jednak za ciosem. NOSiR odzyskał prowadzenie, a później wypracował sobie dwie piłki meczowe, wykorzystując od razu tę pierwszą.

NOSiR Nowy Dwór Maz. – Joker Świecie 3:2
(24:26, 19:25, 25:21, 25:12, 15:12)