Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: AZS Uni silniejszy od WTS-u

I liga K: AZS Uni silniejszy od WTS-u

W drugiej kolejce I ligi kobiet siatkarki AZS-u Uni Opole podejmował WTS Włocławek i zapisał na swoim koncie pierwsze zwycięstwo w sezonie. Włocławianki nie zdołały w tym spotkaniu ugrać choćby seta i po dwóćh kolejkach zamykają tabelę zaplecza Ligi Siatkówki Kobiet.

Opolanki zmagały się z niewielkimi kłopotami jedynie do połowy pierwszego seta. Przegrywały wtedy 9:12, ale bardzo szybko wyciągnęły wnioski z kilku niepowodzeń i „wrzuciły wyższy bieg”. Ogromna była w tym zasługa Marty Ciesiulewicz. Odkąd przyjmująca ta pojawiła się w polu zagrywki, łupem  AZS Uni padło bowiem aż siedem punktów z rzędu, co pozwoliły już spokojnie opolankom kontrolować bieg wydarzeń. Pierwszą partię wygrały one 25:17 i w kolejnych również zdecydowanie dominowały na boisku, pozwalając przeciwniczkom zdobyć kolejno jedynie 16 i 17 „oczek”.

Drużyna z Włocławka nie potrafiła znaleźć żadnego punktu zaczepienia, by móc jakkolwiek przeciwstawić się rywalkom. Pojedyncze udane akcje ekipy gości, które odrabiały częściowo straty, nie zagrażały nadwyżce opolanek.

Uni Opole – WTS Włocławek 3:0
(25:17, 25:16, 25:17)