Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: AZS Uni rozbił Energetyka i zajął piąte miejsce

I liga K: AZS Uni rozbił Energetyka i zajął piąte miejsce

W meczu o piąte miejsce w I lidze kobiet, zespół AZS Uni Opole wysoko i pewnie pokonał Energetyka Poznań i na koniec sezonu zajął piąte miejsce. Poznanianki były tłem dla swoich rywalek i w żadnym z setów nie przekroczyły bariery piętnastu punktów.

W pierwszym secie meczu po ataku z piłki przechodzącej Marty Ciesiulewicz opolanki prowadziły 4:2. W zespole z Poznania było dużo niedokładności, poznanianki popełniły błędy własne, myliły się w ataku i przegrywały 3:8. Przewaga opolanek wzrosła do sześciu punktów, były one w natarciu (10:4). Z dobrej strony pokazała się Aleksandra Pasznik, dzięki niej Energetyk zniwelował straty do czterech punktów i przegrywał 9:13. Wówczas o przerwę poprosił trener Nicola Vettori i był to dobry ruch szkoleniowca. Gospodynie punktowały bezpośrednio z zagrywki, po kontrataku Ilony Gierak prowadziły 18:11. Podopieczne trenera Marcina Patyka miały duże problemy z przyjęciem i były tłem dla dobrze dysponowanych gospodyń. W końcówce atakowała Weronika Sobiczewska, a seta atakiem zakończyła Dominika Witowska.

Kolejny set meczu wyglądał podobnie, opolanki na samym początku zbudowały sobie przewagę po błędzie swoich rywalek (4:1), poznanianki zdołały wyrównać stan seta na 5:5 po atakach Aleksandry Muszyńskiej. Był to chwilowy zryw zespołu gości, opolanki ponownie odskoczyły sowim przeciwniczkom na dwa punkty (7:5). Aleksandra Muszyńska pojedynczymi akcjami próbowała poderwać swoje koleżanki do skutecznej gry, ale nie znalazła wśród nich wsparcia. Po atakach Weroniki Sobiczewskiej AZS powiększył przewagę do trzech punktów (12:9). Na zagrywce ręki nie zwalniała Dominika Witowska, przy jej serii i błędach własnych przewaga gospodyń wzrosła do siedmiu punktów (16:9). Trener Marcin Patyk w szybki odstępie czasu czasu wykorzystał dwie przerwy na żądanie, jego podopieczne odbijały się od bloku opolanek niczym od ściany. W ekipie z Opola punktowała Oliwia Michalak oraz Joanna Pacak, a tablica wyników wskazała wynik 19:10. Set miał jednostronny przebieg i toczył się pod zupełne dyktando opolanek, zespół Energetyka z kretesem przegrał tego seta. Ostatni punkt zdobyła Weronika Sobiczewska i opolanki prowadziły w meczu 2:0.

Trzeci set niczym nie różnił się od dwóch poprzednich, dobra gra w obronie oraz w kontrataku sprawiła, że Uni prowadziło 3:0. W zespole z Poznania zawodziły wszystkie elementy siatkarskiego rzemiosła, po asie serwisowym Weroniki Sobiczewskiej było 6:1 dla opolanek. Przy serii Ilony Gierak tablica wyników wskazała prowadzenie zespołu z Opola 10:2. Zawodniczkom opolskiej ekipy wychodziło niemal wszystko, każda z siatkarek tego klubu punktowała, atak Marty Ciesiulewicz było 15:5. Trudno cokolwiek pozytywnego napisać o postawie poznańskich siatkarek, po tym jak w bloku punkt zdobyła Joanna Pacak było 22:7. Ten jednostronny set zakończył się wysoką wygraną AZS Uni Opole w stosunku 25:11.

MVP: Dominika Mras

AZS Uni Opole – Enea Energetyk Poznań 3:0
(25:15, 25:15, 25:11)

AZS: Mras, Witowska, Ciesiulewicz, Gierak, Pacak, Sobiczewska, Szczygłowska (libero) oraz Michalak
Energetyk: Muszyńska, Cembrzyńska, Dreczka, Rapacz, Swistek, Pasznik, Bohdanowicz (libero) oraz Urbanowicz, Zuzel, Sklepik, Świstek i Omelaniuk