Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: AZS za silny dla MKS-u

I liga K: AZS za silny dla MKS-u

W drugim spotkaniu o możliwość gry o 5. miejsce w I lidze kobiet AZS Politechnika Opolska pokonał MKS Calisię Kalisz 3:1. Była to druga wygrana opolanek w starciu z zawodniczkami z Kalisza.

W pierwszym meczu pomiędzy obiema drużynami AZS wygrał 3:2. Dodatkowo oba spotkania w fazie zasadniczej również były zacięte i kończyły się dopiero po tie-breaku. Piątkowa rywalizacja trwała natomiast prawie dwie godziny. Nie brakowało w nim spektakularnych akcji, obron, bloków, mecz należał do bardzo zaciętych. – Zespół z Kalisza w obronie gra bardzo dobrze i trudno go złamać. W ataku musieliśmy uważać głównie na jedną zawodniczkę. W miarę dobrze sobie z nią radziłyśmy – powiedziała po spotkaniu w rozmowie z Nową Trybuną Opolską Patrycja Gądek.

Siatkarką, o której wspomniała kapitan opolskiej ekipy, była Hanna Łukasiewicz. To właśnie ta zawodniczka przyczyniła się do triumfu w drugiej partii MKS-u. Opolanki prowadziły w niej już 22:19, jednak ostatecznie uległy do 25. Trzeci set był również wyrównany. Gospodynie prowadziły już 19:15, ale przeciwniczki zdołały wyrównać do stanu 23:23. Gdy wydawało się, że może powtórzyć się sytuacja z drugiej odsłony spotkania, to AZS włączył piąty bieg i wygrał. W czwartej partii zespół z Opola wypracował sobie pięciopunktową przewagę, dzięki dobrze dysponowanej Marcie Dudzie, która nie miała sobie równych w ataku. – Trener zabronił mi wstrzymywać rękę. Miałam uderzać jak najmocniej. To się opłaciło. Mecz był długi i dobrze, że się skończył w czterech setach. Z drugiej strony jesteśmy fizycznie dobrze przygotowane i jakby trzeba było, to walczyłybyśmy dalej – stwierdziła Duda.

W weekend opolanki poznają swoje rywalki w walce o piąte miejsce. Najprawdopodobniej będzie to AZS Gliwice, który wygrał pierwszy mecz z Nike Węgrów 3:1.

AZS Politechnika Opolska – MKS Calisia Kalisz 3:1
(25:21, 25:27, 28:26, 25:19)

AZS: Leżenkina, Gądek, Suchorukowa, Duda, Dydak, Myjak, Michalak (libero) oraz Pytel, Mazur i Włodarczyk
MKS: Grzanka, Łukasiewicz, Pytlarz, Andrzejczak, Grobys, Isailović, Kuehn-Jarek (libero) oraz Głowiak, Łysiak i Drewniak