Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: W 7. kolejce wygrywali faworyci i… SMS Szczyrk

I liga K: W 7. kolejce wygrywali faworyci i… SMS Szczyrk

Nie było niespodzianek w 7. kolejce rozgrywek I ligi kobiet. Wygrał zarówno lider z Kalisza, jak i warszawska Wisła i Energetyk Poznań. Zgodnie z planem triumfowały siatkarki Radomki i Jokera Świecie, zwraca uwagę wygrana młodego zespołu SMS-u Szczyrk w Gliwicach. Podopieczne trenera Waldemara Kawki mogą jeszcze namieszać w tym sezonie.

W 7. kolejce spotkań lider z Kalisza podejmował 7R Solna Wieliczka i po raz siódmy w tym sezonie podopieczne trenera Mariusza Wiktorowicza zeszły z parkietu z podniesionymi głowami. MKS wciąż jest niepokonany i chociaż wieliczanki sprawiły nieco problemów faworytowi, to komplet punktów pozostał w Kaliszu. MKS wygrał 3:1 i wciąż ma 4. punkty przewagi nad Wisłą. – To był mecz walki, takiej determinacji. Mecz, który falował z jednej i drugiej strony. Najważniejsze, że trzy punkty zostają w Kaliszu i że emocji nie brakowało zarówno na boisku, jak i na trybunach – ocenia trener Energi MKS-u Mariusz Wiktorowicz. Warszawska Wisła pokonała 3:0 w Opolu zespół Uniwersytetu, gromiąc rywala w trzeciej partii do 7. Siatkarki ze stolicy górowały nad rywalem w każdym elemencie i ich wygrana nawet przez moment nie była zagrożona. – Zwycięstwo to było tak przekonywające, ponieważ rozegraliśmy dobre zawody. Nie popełnialiśmy własnych błędów, a gdy tego nie robimy, to pokonać nas będzie niezwykle trudno – mówił po meczu trener Dominik Stanisławczyk.Trzeci w tabeli Energetyk Poznań bez problemu pokonał w Warszawie outsidera rozgrywek, zespół AZS-u AWF-u. Poznanianki wygrały 3:0, nie dając rywalkom zbyt wielu szans, a trener Marcin Patyk mógł skorzystać ze swoich rezerwowych, które bez zarzutu spisały się w tym meczu. – Przyjechaliśmy na ten mecz maksymalnie zmobilizowani, chcieliśmy zagrać najlepiej, jak tylko potrafimy. Absolutnie nie lekceważyliśmy przeciwnika, nie patrzyliśmy na to, kto zajmuje jakie miejsce w tabeli. Rozegraliśmy naprawdę dobre spotkanie, wszystkie dziewczyny miały możliwość pokazania się na boisku – przyznał po meczu trener poznańskiej drużyny. AZS AWF z zaledwie jednym punktem na koncie zamyka tabelę I ligi kobiet. – My tutaj mamy trochę inny system wartości. To są studentki, które łączą naukę ze sportem – tłumaczy Andrzej Ojrzanowski, trener stołecznej drużyny. Na czwarte miejsce w tabeli awansowała Radomka Radom, która rozegrała… już szóstego tie-breaka w tym sezonie. Tym razem podopieczne trenera Jacka Skroka wywiozły dwa punkty z Tarnowa po zwycięstwie w wyrównanym i zaciętym meczu. Radomka ma dwa punkty straty w tabeli do trzeciego Energetyka, a tuż za plecami aż trzy drużyny, które mają od niej zaledwie punkt mniej.

Do góry w tabeli pnie się również Joker Świecie. Podopieczne trenera Piotra Sobolewskiego wygrały w trzech setach z Karpatami w Krośnie, ale było to dopiero trzecie zwycięstwo siatkarek ze Świecia. Z dobrej strony w tym spotkaniu pokazała się środkowa Jokera, Karolina Bednarek, która została wybrana najlepszą zawodniczką spotkania. Przed meczem oba zespoły miały na swoim koncie po 8 punktów, teraz Joker ma ich 11, a Karpaty znalazły się na 9. miejscu w tabeli i już chyba muszą się poważnie oglądać za siebie. Zwraca uwagę cenne zwycięstwo SMS-u Szczyrk w Gliwicach. Młoda drużyna uczennic ze Szczyrku bez kompleksów zagrała przeciwko ligowym wyjadaczkom i dwa sety wygrała na przewagi. W trzecim gliwiczanki już były zupełnie bez szans i trzy punkty zabrał ze sobą SMS, który jest już na 5. miejscu w tabeli. – To pierwsze nasze wyjazdowe zwycięstwo, z czego bardzo się cieszymy. Wolę, żebyśmy wygrywali 27:25 po stresie i w emocjach, żeby dziewczyny podejmowały ryzyko niż łatwe wygrane do 15. Pracujemy nad tym, żeby te dziewczyny robiły postępy z każdym następnym meczem – mówił po spotkaniu trener SMS-u, Waldemar Kawka. Mający spory potencjał zespół z Gliwic zajmuje 10. miejsce w tabeli – z pewnością trenerzy mają spory materiał do przemyśleń, gdzie popełniają w tym sezonie błędy.

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2017-11-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved