Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga czeska: Patucha lepszy w „polskim” meczu

Liga czeska: Patucha lepszy w „polskim” meczu

fot. vkdukla.cz

W trzech setach zakończył się pojedynek sąsiadujących w tabeli Dukli Liberec i CEZ-u Karlovarsko. Plasująca się o oczko wyżej drużyna Adriana Patuchy nie dała większych szans drużynie Roberta Szczerbaniuka, która tylko w trzeciej odsłonie miała szanse na przedłużenie tego spotkania. W Dukli kluczową rolę odegrał Patucha, natomiast Szczerbaniuk z pewnością nie zaliczy tego meczu do udanych.

Grająca we własnej hali Dukla bardzo płynnie i skutecznie weszła w spotkanie, sama jednak nie musiała się napracować, by wyraźnie przejąć inicjatywę na boisku. To rywale bowiem, od samego początku, nie mogli odnaleźć się na boisku. Słaba skuteczność w ataku, niemal zerowe zagrożenie z pola zagrywki oraz mnożące się błędy po stronie CEZ-u pozwoliły gospodarzom szybko wygrać w dwóch pierwszych odsłonach. Sam Dzavoronok nie był w stanie pociągnąć gry zespołu, podczas gdy po drugiej stronie siatki cały zespół rywali grał skutecznie. W trzecim secie na boisku po stronie gości pojawił się Michal Krisko i to jego skuteczne ataki dały sygnał drużynie do walki. Przyjezdni doprowadzili do wyrównanej końcówki, ale gracze Dukli nie pozwolili wyrwać sobie tej wygranej w trzech setach. Miano najlepiej punktującego w tym spotkaniu uzyskał nie kto inny jak Adrian Patucha, zdobywca 19 oczek. Polski atakujący uzyskał 50% skuteczności w ataku i przy 34 próbach punktował nim 17 razy. Po jednym punkcie dołożył także blokiem i zagrywką. Duże wsparcie dawał mu Libor Leikep (12 punktów), który prym wiódł w bloku (5) oraz mocno dał się we znaki przyjmującym CEZ-u.Słabsze spotkanie przydarzyło się Robertowi Szczerbaniukowi. Polski środkowy, który od pewnego czasu gra na pozycji przyjmującego, radził sobie w nowej sytuacji bardzo dobrze. W Libercu złapał go jednak mały kryzys, głównie w ataku. W trzecim secie szkoleniowiec CEZ-u postanowił dokonać zmiany na jego pozycji, gdyż utrzymywała się jego drastycznie niska skuteczność w ataku. Szczerbaniuk na 11 uderzeń w tym elemencie punktował jedynie dwa razy.

Dukla nadal goni w tabeli pierwszą ekipę z Czeskich Budziejowic, jednak w tej kolejce rywale także odnieśli wygraną za komplet punktów, więc graczy z Liberca od pozycji lidera nadal dzieli punkt. Uważać musi CEZ, gdyż coraz mocniej naciska na niego Volejbal Brno, który mocno chce się wdrapać na „podium”. Po tej kolejce ekipa z Brna odrobiła do CEZ-u dwa punkty, pokonała bowiem w tie-breaku VK Euro Sitex Pribram.

Dukla Liberec – CEZ Karlovarsko 3:0
(25:20, 25:15, 26:24)

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela ligi czeskiej M

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-02-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved