Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga czeska: Dukla Patuchy goni lidera

Liga czeska: Dukla Patuchy goni lidera

fot. vkdukla.cz

To była udana kolejka dla zespołów ligi czeskiej, w których występują polscy zawodnicy. Dukla Liberec Adriana Patuchy we własnej hali pokonała w czterech setach ekipę z Kladna, natomiast CEZ Karlovarsko z Robertem Szczerbaniukiem w składzie w meczu wyjazdowym nie dał większych szans SK Volejbal Usti nad Labem.

Dla Dukli to kolejne zwycięstwo, ale tym ważniejsze, że lider z Czeskich Budziejowic stracił w swoim starciu jeden punkt, co zmniejszyło dystans drugiego zespołu z Liberca. Obecnie drużynę Adriana Patuchy od miejsca pierwszego dzieli tylko jedno oczko.W starciu z siatkarzami z Kladna wszystko szło po myśli gospodarzy w dwóch pierwszych setach. Dukla dobrze grała w ataku i w przeciwieństwie do rywali unikała błędów. Jedyną bolączką były psute zagrywki, co najmocniej dało się im we znaki w trzecim secie. W nim też przeciwnicy podjęli ryzyko w tym elemencie, wykorzystując też rozprężenie Dukli po dwóch wygranych łatwo setach. W wyniku tego goście przedłużyli pojedynek, ale tylko na kolejne dwadzieścia minut. W czwartej odsłonie zmobilizowani gospodarze zdominowali boisko i nie dali dojść do głosu ekipie gości. W całym spotkaniu mocnym akcentem była zagrywka Dukli (siedem asów serwisowych). W tym elemencie niepodzielnie rządził Tomas Krisko.

Dwa asy serwisowe oraz dwa punkty blokiem dopisał też Adrian Patucha. Polski zawodnik dołożył do tego 17 punktów, przy 61-procentowej skuteczności w ataku i to on najczęściej dopisywał punkty do konta zespołu z Liberca. Najlepiej punktującym w całym spotkaniu był jednak gracz przyjezdnych, Filip Krestan, który jednak sam nie był w stanie skutecznie przeciwstawić się ekipie z Liberca. W ostatnim secie sam już opadł z sił i nie utrzymywał do końca dobrej skuteczności.

Dukla Liberec – Volleyball.cz Kladno 3:1
(25:16, 25:20, 19:25, 25:11)

Dość pewną wygraną odniosła także drużyna Roberta Szczerbaniuka. CEZ w trzech setach poradził sobie z SK Volejbal Usti nad Labem. Rywale, grający we własnej hali, sami mocno przyczynili się do szybkiego zakończenia spotkania. SK Volejbal popełniał w tym starciu bardzo dużo błędów, wiele z nich pod presją przeciwników. CEZ zagrywał bardzo dobrze, zmuszając miejscowych do 7 błędów w przyjęciu, a dodatkowo zapisał na swoim koncie 11 asów. Brak skuteczności w tym elemencie mocno wpłynął na dalsze wypracowanie akcji. Z tego względu wyraźniejsza była też przewaga gości w bloku.

Polski zawodnik, znany głównie z gry na środku siatki, a grający od jakiegoś czasu na pozycji przyjmującego, zaliczył kolejny nie najlepszy mecz. Do ostatniego tygodnia świetnie spisujący się Szczerbaniuk wystąpił w dwóch setach, a w ich czasie punktował dwa razy – raz atakiem i raz zagrywką.

Pojedynek liderów ligi czeskiej zakończył się dobrym wynikiem także dla drużyny Roberta Szczerbaniuka. Ekipa z Czeskich Budziejowic mierzyła się bowiem z czwartym Volejbal Brno, dzięki czemu jej dystans do CEZ-u trochę się zwiększył. Po 19. kolejce zespół z Karlovarska jest nadal trzeci, ale z dość bezpieczną nadwyżką – czterech punktów – nad rywalami z Brna.

SK Volejbal Usti nad Labem – CEZ Karlovarsko 0:3
(18:25, 23:25, 20:25)

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela ligi czeskiej M

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-02-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved