Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga chińska: Upragniony triumf Sichuan nad liderem tabeli

Liga chińska: Upragniony triumf Sichuan nad liderem tabeli

fot. Sabina Bąk

Walka od pierwszej do ostatniej piłki, postawienie na zespołowość, a nie na jednego lidera i silniejsza psychika w końcówkach – tak podsumować można spotkanie pomiędzy zespołem Zbigniewa Bartmana i Michała Łasko a liderem ligi chińskiej z Pekinu. W czterech niezwykle emocjonujących setach przyjezdni pokonali wyżej notowanych rywali, stając się jedynym teamem, któremu w tym sezonie udało się tego dokonać. Drużyna z Chengdu może cieszyć się z awansu do półfinału azjatyckich rozgrywek.

Pierwsze rozdanie pojedynku stało pod znakiem rzucenia wszystkich sił, by jak najszybciej podporządkować sobie rywala. Lepsi w tym okazali się podopieczni Fu Juna, którzy mądrzejszym rozkładem sił i większą wariantywnością ataku zaskoczyli niczego niepodejrzewających gospodarzy. Widać było, że ostatni ligowy mecz z Henan, w którym Sichuan wygrało 3:2, dodał skrzydeł zespołowi Zbigniewa Bartmana i Michała Łasko, co znalazło swoje potwierdzenie w wyniku inaugurującego aktu batalii (25:21). Im dalej w bój, tym bardziej wyrównana stawała się walka. W drugiej odsłonie rywalizacji przyjezdnym nie było już tak łatwo unieść rąk w geście zwycięstwa. Głównym sprawcą tego utrudnienia był znany z gry w Treflu Gdańsk Thomas Edgar, który zdobył aż 30 oczek w meczu i był najskuteczniejszym siatkarzem ofensywnym swojego teamu. Mimo wszystko dzięki temu, że goście postawili na grę nie tylko do swoich dwóch asów, występujących wcześniej w jastrzębskim klubie, ale także między innymi do Duhai Xianga (10 oczek w całym spotkaniu), po raz kolejny mogli się cieszyć z victorii (25:23). Kiedy wydawało się, że batalię Sichuan ma już na tacy, uaktywnili się inni zawodnicy ze stolicy Chin. Leonel Marshall oraz Qing Tao skutecznie wybili przeciwnikom z głów szybką wygraną w trzech setach, przedłużając trwanie spotkania (27:25). W ostatniej, równie pełnej emocji odsłonie większa pewność siebie w końcówce zaważyła na zapisaniu pełnej puli punktowej na koncie przyjezdnych (25:23).Ponownie najwięcej punktów dla swojej drużyny zdobył Łasko (19 oczek, 18 z 28 zbić skończonych, 64 procent efektywności w ataku). Autorstwa Bartmana było z kolei 14 punktów – 12 pochodziło z bezpośredniej gry na siatce (60 procent skuteczności 12/20), a dwa zza linii dziewiątego metra.

Dzięki temu zwycięstwu wydaje się, że Sichuan wyszło z kryzysu, który nękał zespół przez większość „rundy zwycięzców”. Do rozegrania na tym szczeblu rozgrywek zespołowi Fu Juna pozostał jeden mecz, który odbędzie się w nadchodzącą niedzielę. Rywalem teamu duetu Bartman-Łasko będzie drużyna Henan. Warto dodać, że siatkarze z Chengdu są już pewni gry w półfinałach rozgrywek, które są następnym etapem ligi chińskiej. Dzięki dorobkowi 23 oczek na pewno zdołają obronić 4. pozycję w tabeli, a mają jeszcze szansę awansu oczko wyżej, bowiem 5. Bayi w swoim dorobku ma zaledwie 18 punktów.

Beijing – Sichuan Chengdu 1:3
(21:25, 23:25, 27:25, 23:25)

Pozostałe wyniki ligi chińskiej:
Bayi – Shanghai 0:3
(16:25, 22:25, 18:25)
Shandong – Jiang 3:0
(25:18, 25:18, 25:16)
Henan – Fujian 3:1
(25:21, 23:25, 32:30, 25:19)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-01-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved