Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga chińska: Sichuan bez Bartmana i Łasko zdeklasowane przez Hebei

Liga chińska: Sichuan bez Bartmana i Łasko zdeklasowane przez Hebei

fot. archiwum

Czego można było spodziewać się po walce pomiędzy zespołami Sichuan i Hebei? Zapewne triumfu siatkarzy pierwszej drużyny, jednak bez Zbigniewa Bartmana i Michała Łasko team ten okazał się o wiele słabszym rywalem i w żadnym z trzech krótkich setów nie podjął rękawicy rzuconej przez gospodarzy. Miejscowi triumfowali 3:0, choć w pierwszej batalii między ekipami było 3:1 dla Sichuan.

Czynnikiem, który zdawał się mieć decydujące znaczenie w kwestii porażki Sichuan z niżej notowanym Hebei, była nieobecność byłego jastrzębskiego duetu – Michała Łasko oraz Zbigniewa Bartmana – którzy otrzymali wolne od szkoleniowca wiceliderów grupy 1 ligi chińskiej. Ich brak przełożył się na mniejszą pewność siebie w ofensywie gości oraz nieumiejętność zastąpienia dwóch najskuteczniejszych do tej pory ogniw przez ich chińskich kolegów.

Już inaugurujący set wskazał, że przyjezdni mogą mieć problemy z wyprowadzeniem kontry i skutecznością na siatce, bowiem presja zagrywki przeciwników od pierwszych piłek wybijała gości z rytmu. Hebei dość szybko uzyskało przewagę, która pozwoliła mu na kontrolowanie przebiegu walki i przypieczętowanie zwycięstwa. Ten scenariusz zdarzył się w tym meczu jednak nie raz, a powtórzył trzy razy i po dość szybkim zbudowaniu zapasu punktowego gospodarze doprowadzali do szczęśliwego dla siebie rozwiązania we wszystkich setach.Najskuteczniejszymi ogniwami zespołu duetu Bartman-Łasko byli Cao Yiming oraz Duhai Xiang (po 8 oczek), jednak ich postawa nie wystarczyła do przeciwstawienia się Xia Runtao (12 punktów) i Lee Dong Maia (13).

Kolejny mecz, tym razem 12. kolejki, Sichuan rozegra 24 grudnia. Rywalami wiceliderów gr. 1 będą siatkarze Shandong (rozgrywki ligi chińskiej weszły na kolejny etap – najlepsze zespoły obu grup grają razem, walcząc o miejsca 1-8; w tej „połączonej” klasyfikacji zespół Zbigniewa Bartmana plasuje się na razie na 3. pozycji za drużyną z Szanghaju i Pekinu).

Hebei – Sichuan 3:0
(25:17, 25:16, 25:21)

Pozostałe wyniki 11. kolejki gr. 1 ligi chińskiej:

Szanghaj – Zheijang 3:1
(25:20, 25:27, 25:17, 25:20)

Fujian – Jiangsu 1:3
(21:25, 25:20, 18:25, 19:25)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-12-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved