Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Liga chińska rośnie w siłę – kolejne siatkarki w Azji

Liga chińska rośnie w siłę – kolejne siatkarki w Azji

fot. Łukasz Krzywański

Chiny to coraz częstszy kierunek wybierany przez siatkarki różnej narodowości. Tym razem azjatycki kraj na następny sezon wybrały Kelly Murphy i Megan Easy. Na zapleczu chińskiej najwyższej klasy rozgrywkowej występować będą natomiast Fernanda Garay i Juliann Faucette.

Kelly Murphy – mistrzyni świata z 2014 roku, oraz Megan Easy, złota medalistka IO w Londynie, w nadchodzącym sezonie występować będą w barwach Henan, który wsparty przez nowego sponsora chce w ciągu trzech sezonów wywalczyć mistrzostwo kraju. Mają one „załatać dziurę” po Zhu Ting, która zamieniła Chiny na Turcję, przenosząc się do Vakifbanku Stambuł. Murphy przez ostatnie dwa lata broniła barw japońskiego Ageo Medics, który jednak spadł do 1 ligi. Easy natomiast wraz z Imoco Volley Conegliano triumfowała we Włoszech.

W 1 lidze chińskiej wystąpi mistrzyni olimpijska z Londynu Fernanda Garay, która nie doszła do porozumienia z klubem z Moskwy. Teraz będzie bronić barw Evergrande Guangdong i m.in. wraz z atakującą Juliann Faucette będzie walczyć o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.źródło: fegaray.com.br, sports.sina.cn

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved