Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga chińska: Kryzysu Sichuan ciąg dalszy, porażka z teamem z Pekinu

Liga chińska: Kryzysu Sichuan ciąg dalszy, porażka z teamem z Pekinu

fot. Sabina Bąk

O tym, że siatkówka nie zawsze plasuje na fali zwycięstw, w ostatnim czasie tydzień po tygodniu przekonują się siatkarze Sichuan Chengdu. Trzy porażki z rzędu i cztery w ostatnich pięciu spotkaniach sprawiły, że zespół Zbigniewa Bartmana i Michała Łasko spadł w tabeli „rundy zwycięzców” na czwartą pozycję, tracąc jedno oczko do Shandong i aż czternaście do lidera z Pekinu.

To, że pojedynek z siatkarzami z Pekinu nie będzie łatwą przeprawą, było wiadomo od początku, lecz mimo wszystko podopieczni Fu Juna upatrywali w tym spotkaniu swojej szansy na przerwanie dotychczasowej złej passy w spotkaniach „rundy zwycięzców”. Jak się jednak okazało, oczekiwania były stanowczo za bardzo wygórowane, bowiem tylko w jednej partii zespołowi Zbigniewa Bartmana i Michała Łasko udało się pokonać rywali, a w pozostałych trzech podporządkowali się zawodnikom Li Mu.

Już od pierwszych piłek spotkania siatkarze ze stolicy przedstawili rywalom argumenty, dzięki którym wcześniej uplasowali się na pozycji lidera ligi chińskiej. Z pewnością do największych z nich można było zaliczyć znanego z gry w Treflu Gdańsk Thomasa Edgara (64 procent efektywności zbić w ofensywie), który w całym spotkaniu zdobył aż 27 oczek, będąc zdecydowanym liderem swojego teamu. Drugim z atutów był najlepszy przyjmujący finału mistrzostw Turcji z zeszłego roku, Leonel Marshall – kubański siatkarz, autor 16 punktów w pojedynku (65 procent skuteczności). Te dwa ogniwa stanowiły przeciwwagę dla Bartmana i Łasko, starających się wyciągnąć swoją drużynę z licznych kryzysów, i trzeba przyznać, że duet z Pekinu koncertowo zbił rywali z pantałyku. W dwóch pierwszych odsłonach spotkania już od inaugurujących piłek budowana przewaga dała Beijing finalne zwycięstwo, a także siłę do przewalczenia okresów wyrównanej gry, która pojawiła się w secie drugim. Dopiero w kolejnym akcie batalii kibice lokalnej drużyny mogli się cieszyć z wygranej swoich ulubieńców. Byli jastrzębscy siatkarze mimo wszystko nie mogli zaliczyć tej rywalizacji do udanych – Bartman zdobył 15 oczek (50 procent poprawności zbić, 15 z 30 skutecznych akcji), a Łasko tylko o jedno więcej, atakując z o 3 procent wyższą efektywnością (chociaż dwukrotnie zablokował przeciwników). Ostatnia partia była dla przyjezdnych jedynie formalnością i to właśnie oni dzięki czwartkowemu zwycięstwu umocnili się na pozycji lidera chińskiej siatkarskiej ekstraklasy mężczyzn. Kolejny mecz Sichuan rozegra już w niedzielę z zespołem Henan.Sichuan Chengdu – Beijing 1:3
(21:25, 19:25, 25:22, 21:25)

Pozostałe wyniki ligi chińskiej:

Shanghai – Bayi 3:0
(25:16, 25:18, 25:18)

Fujian – Henan 0:3
(15:25, 17:25, 15:25)

Jiang – Shandong 1:3
(25:22, 22:25, 21:25, 19:25)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-01-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved