Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga chińska: Kontrowersyjny pojedynek na korzyść zespołu Zbigniewa Bartmana

Liga chińska: Kontrowersyjny pojedynek na korzyść zespołu Zbigniewa Bartmana

fot. archiwum

Z siatkarskiego piekła do nieba trafili siatkarze zespołu Sichuan Chengdu, którzy w meczu na wyjeździe z Zheijang po dwóch przegranych partiach odrobili straty i doprowadzili do finalnie wygranego tie-breaka. Liderem swojej drużyny był Michał Łasko. Team byłego jastrzębskiego duetu niezmiennie zajmuje 2. miejsce w tabeli grupy 1 ligi chińskiej.

– Dzisiejszy mecz to było mega ciekawe doświadczenie. Nigdy w życiu nie spotkałem się z taką sytuacją. Sędziowie dawali taki popis, że przy stanie 20:18 w drugim secie nasz trener kazał nam zejść z boiska. Bój był przerwany na około 10 minut. Na szczęście to poskutkowało i praca arbitrów zaczęła przypominać sprawiedliwe sędziowanie. Gdy za przeciwników mieliśmy już tylko drużynę po drugiej stronie siatki, wygraliśmy trzy kolejne partie i całe spotkanie 3:2 – tak starcie rozegrane pomiędzy zespołem Zheijang i Sichuan podsumował jeden z głównodowodzących przyjezdnych, Zbigniew Bartman. Nie ma się co dziwić frustracji i finalnemu rozbawieniu polskiego zawodnika, bowiem po przegranych dwóch partiach meczu z niżej notowanym przeciwnikiem gościom przestało być do śmiechu. Znaleźli oni jednak właściwe wyjście z sytuacji, gdyż sportową złość przekuli na pewność siebie, agresywność na siatce i mocniejszą zagrywkę, które finalnie przełożyły się na ich wyjście na prostą. Po wygranej nerwowej końcówce czwartej partii w meczu nastąpiło całkowite przełamanie i Sichuan doprowadziło do tie-breaka (25:23). W nim tym razem to gospodarze nie mieli nic do powiedzenia, a przyjezdni podporządkowali ich sobie całkowicie. – Na sali było dziesięć stopni Celsjusza i w tym porównaniu olsztyńska Urania to „ciepły przytulny domek” – żartobliwie skwitował batalię Bartman.Tym razem to nie popularny „Zibi” był głównym punktującym po stronie Sichuan, bowiem na fotelu lidera zamienił się z Michałem Łasko – jego autorstwa było aż 27 oczek, prezentował się z 78-procentową skutecznością w ofensywie. Drugi z byłego jastrzębskiego duetu zapisał na koncie swojego teamu 15 punktów, kończąc 14 na 22 ataki (64 procent efektywności). Kolejny pojedynek zespół z Chengdu rozegra w nadchodzącą niedzielę, a jego rywalem ponownie będzie ekipa z Zheijang.

Zheijang – Sichuan 2:3
(25:21, 25:20, 21:25, 23:25, 6:15)

Pozostałe mecze gr. 1 ligi chińskiej:

Hebei – Fuijan 1:3
(22:25, 25:11, 23:25, 22:25)

Shanghai – Jiangsu 3:1
(24:26, 25:17, 25:23, 26:24)

źródło: Facebook, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-12-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved