Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga chińska: Azjatycka przygoda Bartmana rozpoczęta, Polak asem Sichuan

Liga chińska: Azjatycka przygoda Bartmana rozpoczęta, Polak asem Sichuan

Po dość słabym starcie w pierwszym secie meczu z Fujian nowa, chińska ekipa Zbigniewa Bartmana znalazła sposób na wymagających rywali i w kolejnych trzech partiach podporządkowała sobie gości. Emocji nie zabrakło w czwartej odsłonie spotkania, którą gospodarze finalnie wygrali na przewagi.

Mówi się, że mężczyzn poznaje się po tym, jak kończą, a nie jak zaczynają, a to przysłowie w niedzielę jak ulał pasowało do gry zespołu Zbigniewa Bartmana, Sichuan Chengdu. Gospodarzy, którzy na własnym parkiecie podejmowali drużynę Fujian, na początku zjadła trema, bowiem w dość wyraźny sposób ulegli gościom 13:25. Kiedy wydawało się, że po takiej inauguracji spotkania nie uda im się przywrócić swojej gry na właściwe tory, polski zawodnik, któremu partnerował znany z gry w Jastrzębskim Węglu Michał Łasko, wziął na siebie ciężar odpowiedzialności i doprowadził do wyrównania w setach.

Dalej nie było łatwo, choć wciąż zwycięsko dla miejscowych. W trzecim rozdaniu początkowo zbudowana przewaga okazała się dla Sichuan przysłowiowym buforem bezpieczeństwa, gwarantującym spokojne głowy siatkarzom czwartego zespołu ligi chińskiej sezonu 2014/2015, jednak partię dalej adrenalina z pewnością skoczyła lokalnemu teamowi. Od samego początku ostatniej odsłony meczu obie ekipy prześcigały się na skrzydłach, a wyrównana walka towarzyszyła im do ostatniej fazy partii. Finalnie na przewagi 32:30 zwycięstwo odniósł zespół popularnego „Zibiego”.

Swój pierwszy test w Azji Polak zdał na „piątkę z plusem”, bowiem okazał się jedną z mocniejszych broni swojego zespołu, zapisując na jego koncie aż 18 oczek. W zestawieniu najskuteczniejszych graczy ustąpił jednak… Michałowi Łasko, bowiem atakujący wyprzedził go w statystykach o dwa punkty.

W nadchodzący czwartek zespoły spotkają się ponownie – tym razem w roli gości wystąpią siatkarze Fujian.

Sichuan Chengdu – Fujian 3:1
(13:25, 25:19, 25:18, 32:30)