Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga belgijska: Na czele bez zmian, Asse-Lennik i Knack kontynuują dobrą passę

Liga belgijska: Na czele bez zmian, Asse-Lennik i Knack kontynuują dobrą passę

Zwycięstwa faworytów i brak znaczących roszad w tabeli – tak można opisać krajobraz po zeszłotygodniowej kolejce ligi belgijskiej. Łatwe pojedynki mają za sobą Asse-Lennik, Noliko oraz Knack, które wraz z Menen powiększyły swoją przewagę nad resztą stawki.

Pewne 3:0 zaliczył aktualny lider ligi belgijskiej, Asse-Lennik, który na wyjeździe pokonał Amigos Zoersel. De facto w żadnym z setów gospodarzom nie udało się dogonić rozpędzonych rywali, choć najbliżsi byli tego w drugiej partii, którą finalnie przegrali 22:25. Zawodnikiem, który robił największą różnicę po stronie wicemistrzów Belgii, był Reinis Pekmanis, zdobywca aż 18 oczek (15 w ataku, 2 zagrywką i 1 blokiem). Po drugiej stronie najczęściej punktował Jonas Colson, który skończył 7 zagrań, trzykrotnie zatrzymał rywali na siatce i raz zdobył oczko bezpośrednio zza linii dziewiątego metra. Na boisku tym razem nie pojawił się Adrian Staszewski.

Amigos Zoersel – Volley Asse-Lennik 0:3
(20:25, 22:25, 19:25)

Od pierwszego wygranego seta do kompromitacji w ostatniej partii – tak można podsumować pojedynek pomiędzy 3. drużyną minionego sezonu i Prefaxis Menen. Siatkarze z Antwerpii po raz kolejny w tym sezonie ulegli przeciwnikom i obecnie znajdują się na 5. lokacie w tabeli. Na boisku mieli szansę zaprezentować się aż trzej polscy przedstawiciele gospodarzy. Mateusz Przybyła i Jan Siemiątkowski nie zdobyli punktów, natomiast najlepiej zaprezentował się Jakub Wachnik, który z 43-procentową skutecznością w ofensywie dodał do zapasu punktowego swojego zespołu 13 oczek. To było jednak za mało na stabilniej grających rywali i w czterech setach Topvolley uległo na własnym parkiecie.

Topvolley Callant Antwerpen – Prefaxis Menen 1:3
(25:23, 23:25, 16:25, 9:25)

Szybki mecz, bo zaledwie 72-minutowy, mają za sobą siatkarze mistrza Belgii, którzy w Roeselare „zmietli z parkietu” zespół VDK Gent. O jakiejkolwiek walce pomiędzy oponentami można było mówić jedynie w przypadku pierwszego rozdania, w którym finalnie oponentów dzieliły jedynie 3 oczka różnicy. Z każdą kolejną odsłoną batalii opór przyjezdnych słabł, co oznaczało, że Knack mogło całkowicie potwierdzić swoją klasę i fizyczną przewagę nad 6. drużyną ligi. W drugiej partii zwyciężyli 25:18, a w kolejnej pozwolili zdobyć przeciwnikom o trzy oczka mniej. Najskuteczniejszy as miejscowych, Hendrik Tuerlinckx, punktował czternastokrotnie.

Knack Roeselare – VDK Gent Heren 3:0
(25:22, 25:18, 25:15)

Po piętach Knack i Asse-Lennik depcze Noliko Maaseik, które w tej kolejce odnotowało następne zwycięstwo. Tylko w pierwszym rozdaniu kibice gospodarzy mogli cieszyć się zaciętą walką do ostatniej piłki, bowiem w inaugurującym secie miejscowi wygrali na przewagi 27:25, głównie dzięki pewnemu uderzeniu Wouta Wijsmansa (autor 12 punktów). Im dalej w mecz, tym słabiej spisywali się goście, którzy większość ciężaru odpowiedzialności za grę złożyli na słabnące z każdą chwilą ramiona Jaroslava Bogdanovicia. Finalnie ulegli w kolejnych partiach do 19 i 20, co poskutkowało tym, że nadal okupują przedostatnią lokatę w tabeli.

Noliko Maaseik – VBC Waremme 3:0
(27:25, 25:19, 25:20)

Szarpany pojedynek mają za sobą siatkarze Axis Shanks Guibertin i Haasrode Leuven. W inaugurującej odsłonie pojedynku górą byli późniejsi zwycięzcy, którzy pokonali rywali 25:22, by chwilę później dać wybić się z rytmu i oddać prowadzenie batalii w ręce rywali. Kolejne dwa rozdania to już pojedynek bez historii, w którym wygrali Ruben van Assche i spółka. Z sześcioma punktami plasują się na 7. miejscu w rozgrywkach, będąc tuż przed ich ostatnimi rywalami.

Axis Shanks Guibertin – Haasrode Leuven 1:3
(22:25, 25:20, 14:25, 16:25)